Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 15.11.2021 - 12:06, Güncelleme: 15.11.2021 - 12:06

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı yeniden Orhan Akın oldu

 

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı yeniden Orhan Akın oldu

Türk Eğitim Sen 7. Olağan Genel Kongresi Öğretmenevi’nde yapıldı. Düzenlenen kongrede mevcut başkan Orhan Akın, Türk Eğitim Sen Şube Başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeledi.
Yönetim Kurulu Üyeleri ise; Asil Üyeler; Onur Ruhi Beken, Hüseyin Gencer, Musa Anaç, Özgür Turan, Erhan Demirci, Faruk Yasin, Yedek üyeler; Halil Kutlu, Mehmet Aksoy, Ramazan Görücü, Melike Cankar, Talip Alan, Mehmet Yüzbaşıoğlu, Ömer Temelli isimlerinden oluşuyor. Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Orhan Akın genel kurulda yaptığı konuşmada; “Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen bugün bir marka haline gelmiştir. Dostların güven kapısı olmuştur. Bizlerin dışındaki insanların hesaplarını alt üst etmiştir ve onların planlarını yerle yeksan etmiştir. Türk Eğitim Sen sadece eğitim çalışanlarının güvenle yaklaştıkları bir sendika olmaktan daha öte bu güzel insanların, bu necip milletimizin bir güvencesi ve milli bir refleks haline gelmiştir. İşte bugün Türk Eğitim Sen’in bu gücünü bu salondaki Burdur adına söylüyorum, bu salonda bulunan sizler oluşturdunuz. Bu güç gece gündüz demeden, kar kış demeden, yorulmak yılmak bilmeden, emeğini ve kalbini bu harekete vakfeden Türk Eğitim Sen’in şerefli mensuplarınındır. Horlanıp dışlanmanın ve keyfi uygulamaların son bulmasını arzulayan ancak teşkilatı ve örgütlü bir mücadele ile sorunların çözümleneceğini bilen, vatanını ve milletini seven ve ecdadının bizlere bıraktıkları mirası bizden sonraki nesillere aktarmak için bunu kabul ederek sahiplenen eğitim çalışanları Türk Eğitim Sen’e hem Milli Eğitim’de hem de üniversitede üye olarak güç vermişlerdir. Eğitim çalışanlarının güven ve sempatisine mazhar olan Türk Eğitim Sen ülkemizi ve toplumumuzu ilgilendiren bütün gelişmeler karşısında taraf olmuş, eğitim çalışanları adına taraf olmuş bunu bir görev kabul etmiştir ve milletimizin, Türk milletinin sesi olmaya özen göstermiştir. Ülke olarak her geçen gün hem ekonomik anlamda hem de dış politikada ve diğer konularda dar bir geçitten her zaman geçiyoruz. Geçen kongremizde de bunu söylemiştir ve bizin dışımızdaki mihraklarda Türk insanının bir yerlere gelmesini, bu necip milletin gelişmesini istemeyen iç ve dış düşmanlar Türk Eğitim Sen’e göre, Türk Kamu Sen’e göre ve bunu siyasi arenadaki Milliyetçi Hareket Partisi’nin politikaları karşısında bütün planlarını tekrar yapmak zorunda kalmışlardır. Bir toplum gelişecekse, bir millet ilerleyecekse  öncelikle o milletin mensuplarının, insanlarının iyi yetişmiş olması gerekmektedir. Eğer bir toplumun bütün fertleri hem maddi anlamda hem de manevi anlamda hem de akademik anlamda çok iyi gelişirse o millet, güçlü olacaktır. İnsanlarımızın sağlam karakterli, şahsiyet sahibi, milli değerlerine ve geçmişine sahip, çağın gerektirdiği bütün imkanları bilen, teknolojiyi takip eden , teknolojiyi aynı zamanda kullanabilen  ve teknolojiyi aynı zamanda üreten bireyler yetiştiği zaman o toplumun gelişmesine hiçbir engel müsaade etmeyecektir.” Dedi. Haber merkezi
Türk Eğitim Sen 7. Olağan Genel Kongresi Öğretmenevi’nde yapıldı. Düzenlenen kongrede mevcut başkan Orhan Akın, Türk Eğitim Sen Şube Başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeledi.

Yönetim Kurulu Üyeleri ise;

Asil Üyeler; Onur Ruhi Beken, Hüseyin Gencer, Musa Anaç, Özgür Turan, Erhan Demirci, Faruk Yasin, Yedek üyeler; Halil Kutlu, Mehmet Aksoy, Ramazan Görücü, Melike Cankar, Talip Alan, Mehmet Yüzbaşıoğlu, Ömer Temelli isimlerinden oluşuyor.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Orhan Akın genel kurulda yaptığı konuşmada;

“Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen bugün bir marka haline gelmiştir. Dostların güven kapısı olmuştur. Bizlerin dışındaki insanların hesaplarını alt üst etmiştir ve onların planlarını yerle yeksan etmiştir. Türk Eğitim Sen sadece eğitim çalışanlarının güvenle yaklaştıkları bir sendika olmaktan daha öte bu güzel insanların, bu necip milletimizin bir güvencesi ve milli bir refleks haline gelmiştir. İşte bugün Türk Eğitim Sen’in bu gücünü bu salondaki Burdur adına söylüyorum, bu salonda bulunan sizler oluşturdunuz. Bu güç gece gündüz demeden, kar kış demeden, yorulmak yılmak bilmeden, emeğini ve kalbini bu harekete vakfeden Türk Eğitim Sen’in şerefli mensuplarınındır. Horlanıp dışlanmanın ve keyfi uygulamaların son bulmasını arzulayan ancak teşkilatı ve örgütlü bir mücadele ile sorunların çözümleneceğini bilen, vatanını ve milletini seven ve ecdadının bizlere bıraktıkları mirası bizden sonraki nesillere aktarmak için bunu kabul ederek sahiplenen eğitim çalışanları Türk Eğitim Sen’e hem Milli Eğitim’de hem de üniversitede üye olarak güç vermişlerdir. Eğitim çalışanlarının güven ve sempatisine mazhar olan Türk Eğitim Sen ülkemizi ve toplumumuzu ilgilendiren bütün gelişmeler karşısında taraf olmuş, eğitim çalışanları adına taraf olmuş bunu bir görev kabul etmiştir ve milletimizin, Türk milletinin sesi olmaya özen göstermiştir. Ülke olarak her geçen gün hem ekonomik anlamda hem de dış politikada ve diğer konularda dar bir geçitten her zaman geçiyoruz. Geçen kongremizde de bunu söylemiştir ve bizin dışımızdaki mihraklarda Türk insanının bir yerlere gelmesini, bu necip milletin gelişmesini istemeyen iç ve dış düşmanlar Türk Eğitim Sen’e göre, Türk Kamu Sen’e göre ve bunu siyasi arenadaki Milliyetçi Hareket Partisi’nin politikaları karşısında bütün planlarını tekrar yapmak zorunda kalmışlardır.

Bir toplum gelişecekse, bir millet ilerleyecekse  öncelikle o milletin mensuplarının, insanlarının iyi yetişmiş olması gerekmektedir. Eğer bir toplumun bütün fertleri hem maddi anlamda hem de manevi anlamda hem de akademik anlamda çok iyi gelişirse o millet, güçlü olacaktır. İnsanlarımızın sağlam karakterli, şahsiyet sahibi, milli değerlerine ve geçmişine sahip, çağın gerektirdiği bütün imkanları bilen, teknolojiyi takip eden , teknolojiyi aynı zamanda kullanabilen  ve teknolojiyi aynı zamanda üreten bireyler yetiştiği zaman o toplumun gelişmesine hiçbir engel müsaade etmeyecektir.” Dedi.

Haber merkezi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.