Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 14.06.2021 - 12:02, Güncelleme: 17.06.2021 - 10:55

TÜBİTAK Türkiye 2.si Burdur’dan Batu Kayra Korur

 

TÜBİTAK Türkiye 2.si Burdur’dan Batu Kayra Korur

Türkiye’nin en uzun soluklu ve en prestijli bilim yarışması olan ‘’Tübitak Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasının’’ bu seneki 52.Finali salgın şartlarından dolayı çevrim içi ortamda yapılmak zorunda kaldı. Toplamda 12 ayrı bilim dalında 14.010 proje başvurusunun yapıldığı 52.Tübitak Liseler Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında ilimize Türkiye 2.liği derecesi biyoloji alanında Ercan Akın Fen Lisesi 9.sınıf öğrencisi Batu Kayra Korur tarafından getirildi.
Batu; ‘’Burdur-Isparta’nın Endemik ve Tehdit Altındaki Türlerinin (BIETAT) Dijital Atlası” adlı çalışmasında Burdur ve Isparta yöresinde görülen endemik ve nesli tükenmekte olan türler hakkında bilgiyi dolayısıyla farkındalığı, artırılmış gerçeklik destekli bir dijital atlas ile artırmayı amaçladığını ve BIETAT Dijital Atlası ile bu amacını gerçekleştirdiğini belirtti.    Ayrıca bu yolda onun en büyük destekçisi olan ailesine, projede açtıkları ufuk ile çalışmasının bilimselliğini zenginleştiren Prof. Dr. Deniz İNNAL’ a,   Prof. Dr. Hasan GENÇ’e, onu teşvik eden danışman öğretmeni Hulusi ARTUKOĞLU ’na, destek veren Ercan Akın Fen Lisesi öğretmenlerine ve okul müdürü Ahmet AKINCI’ ya sonsuz teşekkür ettiğini ekledi. Okul Müdürü Ahmet Akıncı bu sene ilk defa okulumuzdan 7.projenin bölgeye kalmasından sonra bunun Akdeniz bölgesinde elde edilen en yüksek sayı olduğunu dile getirirken bunun mutluluğunu Batu Kayra KORUR’un Türkiye 2.liğini elde etmesi ile zirveye çıkardığını ifade etti. Geçen sene elde edilen ‘’Salda Gölü’nün Korunarak Turizme Açılması’’ projemizin teşvik elde etmesinden sonra bu sene Türkiye2.liği derecesi ile Batu’nun üniversiteye girişte ek puan ve burs imkânlarından yararlanacak olmasının öğrencilerimizi güzel çalışmalara sevk edebilme ümidini yeşerttiğini dile getirdi. Danışman Öğretmen Hulusi ARTUKOĞLU ise Batu’nun bu harika çalışmasının öğrencilere iyi bir örnek olması açısından önemli olduğunu dile getirerek, sonuçların ertesinde TÜBİTAK Başkanı Sn. Prof. Dr. Hasan Mandal’ ın hemen bir toplantı düzenleyerek, derece alan öğrencileri tebrik etmesinin çok anlamlı olduğunu belirtti. Projelerin Türkiye Finali’ne çağrılmasından önce, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay’ın gençler ile motivasyon artırıcı görüşmesinin, Burdur’umuzun yegane ve  her geçen gün büyüyen ve gelişen üniversitesi MAKÜ’nün kıymetli hocalarının desteğinin kendilerine şevk verdiğini ifade ederken, TÜBİTAK Başkanı sayın Prof.Dr..Hasan Mandal’ın eğer bir aksilik olmaz ise ödül töreninin yüz yüze Diyarbakır şehrimizde  gerçekleştirilmesini arzu ettiklerini ifade etti. Haber Merkezi  
Türkiye’nin en uzun soluklu ve en prestijli bilim yarışması olan ‘’Tübitak Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasının’’ bu seneki 52.Finali salgın şartlarından dolayı çevrim içi ortamda yapılmak zorunda kaldı. Toplamda 12 ayrı bilim dalında 14.010 proje başvurusunun yapıldığı 52.Tübitak Liseler Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında ilimize Türkiye 2.liği derecesi biyoloji alanında Ercan Akın Fen Lisesi 9.sınıf öğrencisi Batu Kayra Korur tarafından getirildi.

Batu; ‘’Burdur-Isparta’nın Endemik ve Tehdit Altındaki Türlerinin (BIETAT) Dijital Atlası” adlı çalışmasında Burdur ve Isparta yöresinde görülen endemik ve nesli tükenmekte olan türler hakkında bilgiyi dolayısıyla farkındalığı, artırılmış gerçeklik destekli bir dijital atlas ile artırmayı amaçladığını ve BIETAT Dijital Atlası ile bu amacını gerçekleştirdiğini belirtti.    Ayrıca bu yolda onun en büyük destekçisi olan ailesine, projede açtıkları ufuk ile çalışmasının bilimselliğini zenginleştiren Prof. Dr. Deniz İNNAL’ a,   Prof. Dr. Hasan GENÇ’e, onu teşvik eden danışman öğretmeni Hulusi ARTUKOĞLU ’na, destek veren Ercan Akın Fen Lisesi öğretmenlerine ve okul müdürü Ahmet AKINCI’ ya sonsuz teşekkür ettiğini ekledi.

Okul Müdürü Ahmet Akıncı bu sene ilk defa okulumuzdan 7.projenin bölgeye kalmasından sonra bunun Akdeniz bölgesinde elde edilen en yüksek sayı olduğunu dile getirirken bunun mutluluğunu Batu Kayra KORUR’un Türkiye 2.liğini elde etmesi ile zirveye çıkardığını ifade etti. Geçen sene elde edilen ‘’Salda Gölü’nün Korunarak Turizme Açılması’’ projemizin teşvik elde etmesinden sonra bu sene Türkiye2.liği derecesi ile Batu’nun üniversiteye girişte ek puan ve burs imkânlarından yararlanacak olmasının öğrencilerimizi güzel çalışmalara sevk edebilme ümidini yeşerttiğini dile getirdi.

Danışman Öğretmen Hulusi ARTUKOĞLU ise Batu’nun bu harika çalışmasının öğrencilere iyi bir örnek olması açısından önemli olduğunu dile getirerek, sonuçların ertesinde TÜBİTAK Başkanı Sn. Prof. Dr. Hasan Mandal’ ın hemen bir toplantı düzenleyerek, derece alan öğrencileri tebrik etmesinin çok anlamlı olduğunu belirtti. Projelerin Türkiye Finali’ne çağrılmasından önce, İl Milli Eğitim Müdürümüz Emre Çay’ın gençler ile motivasyon artırıcı görüşmesinin, Burdur’umuzun yegane ve  her geçen gün büyüyen ve gelişen üniversitesi MAKÜ’nün kıymetli hocalarının desteğinin kendilerine şevk verdiğini ifade ederken, TÜBİTAK Başkanı sayın Prof.Dr..Hasan Mandal’ın eğer bir aksilik olmaz ise ödül töreninin yüz yüze Diyarbakır şehrimizde  gerçekleştirilmesini arzu ettiklerini ifade etti.

Haber Merkezi

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.