Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 01.11.2021 - 17:37, Güncelleme: 01.11.2021 - 17:37

Tarım sektöründe değerlendirme

 

Tarım sektöründe değerlendirme

Vali Ali Arslantaş, Burdur Ticaret Borsası tarafından düzenlenen sektör paydaşları oda, birlik ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık etti.
Toplantıda tarım sektöründe başta girdi maliyetlerinden kaynaklı yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri olmak üzere Burdur tarım ve hayvancılığı masaya yatırılarak karşılıklı değerlendirmeler ve görüş alışverişinde bulunulduğu açıklandı; Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp’in ev sahipliğinde Borsa binasında gerçekleşen toplantıya Vali Arslantaş’ın yanı sıra Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Yasin Uğur, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Oda, borsa,  birlik ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda tüm sektör paydaşları söz alarak İlimizde ki üretici ve çiftçilerimizin sahada karşılaştıkları sıkıntıları ve beklentileri dile getirdiler. Vali Arslantaş, toplantıda yaptığı değerlendirmede; “gerek köy ziyaretlerimiz olsun gerekse bu tarz bir araya geldiğimiz toplantılarda bizlere tarım ve hayvancılık sektöründe sorun olarak iletilen konuların başında  girdi maliyetlerin yüksek olması geliyor. Yem, gübre, mazot ve sulama ile ilgili olarak enerji maliyetlerinin yüksekliği öncelikli olarak dile getirilen konular. Ülke genelinde Tarım Bakanlığımız tarafından çiftçilerimize, tarımla iştigal olan üreticilerimize yönelik 146 kalem destekleme verilmekte.Bu desteklemelerden yaklaşık 50’ye yakını ilimizde uygulanıyor.  Tarım Bakanımızla bir araya geldiğimiz bir toplantıda, yaşanan girdi maliyetleri ve desteklemelerle ilgili konuları dile getirerek, mazota,  yeme, enerjiye ve gübreye olmak üzere 4 kalemde verilecek desteklemenin çok önemli olduğunu ve  üreticinin çiftçinin sıkıntı yaşadığı girdi maliyetlerinin düşürülmesi açısından bu dört kalemde yapılacak desteklemelerin önemine dikkat çekmiştir. Bu konuda Tarım Bakanlığımızın destekleme olarak çok ciddi bir çalışmaları var. Küresel olarak dünyanın içinden geçtiği bu zor şartları birlik beraberlik içerisinde, daha çok çalışarak, üreterek  atlatacağımızı inanıyorum.” dedi. Toplantı görüş ve önerilerin dile getirilmesi ile sona erdi. Haber merkezi
Vali Ali Arslantaş, Burdur Ticaret Borsası tarafından düzenlenen sektör paydaşları oda, birlik ve STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık etti.

Toplantıda tarım sektöründe başta girdi maliyetlerinden kaynaklı yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri olmak üzere Burdur tarım ve hayvancılığı masaya yatırılarak karşılıklı değerlendirmeler ve görüş alışverişinde bulunulduğu açıklandı;

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp’in ev sahipliğinde Borsa binasında gerçekleşen toplantıya Vali Arslantaş’ın yanı sıra Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Yasin Uğur, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Oda, borsa,  birlik ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda tüm sektör paydaşları söz alarak İlimizde ki üretici ve çiftçilerimizin sahada karşılaştıkları sıkıntıları ve beklentileri dile getirdiler.

Vali Arslantaş, toplantıda yaptığı değerlendirmede; “gerek köy ziyaretlerimiz olsun gerekse bu tarz bir araya geldiğimiz toplantılarda bizlere tarım ve hayvancılık sektöründe sorun olarak iletilen konuların başında  girdi maliyetlerin yüksek olması geliyor.

Yem, gübre, mazot ve sulama ile ilgili olarak enerji maliyetlerinin yüksekliği öncelikli olarak dile getirilen konular.

Ülke genelinde Tarım Bakanlığımız tarafından çiftçilerimize, tarımla iştigal olan üreticilerimize yönelik 146 kalem destekleme verilmekte.Bu desteklemelerden yaklaşık 50’ye yakını ilimizde uygulanıyor. 

Tarım Bakanımızla bir araya geldiğimiz bir toplantıda, yaşanan girdi maliyetleri ve desteklemelerle ilgili konuları dile getirerek, mazota,  yeme, enerjiye ve gübreye olmak üzere 4 kalemde verilecek desteklemenin çok önemli olduğunu ve  üreticinin çiftçinin sıkıntı yaşadığı girdi maliyetlerinin düşürülmesi açısından bu dört kalemde yapılacak desteklemelerin önemine dikkat çekmiştir.

Bu konuda Tarım Bakanlığımızın destekleme olarak çok ciddi bir çalışmaları var.

Küresel olarak dünyanın içinden geçtiği bu zor şartları birlik beraberlik içerisinde, daha çok çalışarak, üreterek  atlatacağımızı inanıyorum.” dedi.

Toplantı görüş ve önerilerin dile getirilmesi ile sona erdi.

Haber merkezi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.