Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

STF’nin Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Manşet 24.01.2023 - 15:43, Güncelleme: 24.01.2023 - 15:43 630 kez okundu.
 

STF’nin Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi (STF) tarafından her yıl gerçekleştirilen Birim Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 24 Ocak 2023 Salı günü 13.30'da Zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıya, Fakülte Dekanı Prof Dr. Serdar Tuna başkanlığında, Görsel İletişim Tasarımı ve Çizgi Film ve Animasyon bölüm öğretim üyeleri katıldı.

Çizgi Film ve Animasyon ve Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinin 2022-2023 dönemine ait değerlendirmeleri yapılırken, Prof Dr. Serdar Tuna tarafından dönem boyunca yapılan ve yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi verildi. Öğrencilerin bu yıl yaptıkları çalışmaları öğretim üyelerinden oluşan jüri önünde sergiledikleri, bu sayede iletişim ve düşünme yeteneklerini geliştirmek istediklerini belirten Prof. Dr. Tuna, "Kendi fakültemiz dışında, diğer fakültelerle işbirlikleri yaptık. Arkeoloji bölümüyle yaptığımız ortak çalışmada, Mitoloji Sergisi açtık. Güzel bir sergi oldu ve beğeni kazandı. Önümüzdeki dönem Dumlupınar Üniversitesi'nin düzenleyeceği Çizgi Film Festivali'ne fakültemiz olarak katılmayı planlıyoruz. Bu konuda rektörlükle ilgili yazışmaları yaptık. Isparta Meddem Hastanesi'nde kapsamlı bir afiş sergisi düzenledik. Isparta basınından sergimize ilgi yüksekti. Ulusal kanallarda ve yerel basında bu sergimize yer verildi. Bu başarılı çalışmalarından dolayı atölye hocalarımızı tebrik ederim. Yine rektörlüğün onayı ile fakültemizin düzenleyeceği "Bağımlılık" ile ilgili afiş yarışmasını başlatacağız. Önümüzdeki dönem sonuna kadar tüm fakültelerin katılımına açık olacak bu yarışma için çalışmalarımız devam ediyor" dedi. Dekanın kurul toplantısında sektör temsilcilerine de söz vermesi üzerine Emre Noyan, öğrencilerin jüri önünde yaptıklarını sunmasının olumlu olduğunu vurgulayarak, daha önce kendisininde içinde olduğu Portfolyo Günleri adı altında düzenlenen, akademik ve sektör temsilcilerinin öğrencilerle buluşmasının olumlu yanlarından bahsederek, Burdur Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde de buna benzer bir çalışmanın öğrenciler açısından güzel bir etki yaratacağını dile getirdi. Prof Dr. Tuna'nın olumlu karşıladığı bu öneriyle, önümüzdeki dönemlerde jürinin sadece akademik değil, Burdur'daki sektör temsilcileriyle beraber olacağını dile getirdi. Doçent Erol Çiftci ile Doç. Murat Kaya, Dr. Öğretim Üyesi Duygu Aktaş Durmuş'un da bölümleri hakkında bilgi vermesinin ardından toplantı sona erdi. (Süleyman Sırrı Taraşlı)
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sanat ve Tasarım Fakültesi (STF) tarafından her yıl gerçekleştirilen Birim Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 24 Ocak 2023 Salı günü 13.30'da Zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıya, Fakülte Dekanı Prof Dr. Serdar Tuna başkanlığında, Görsel İletişim Tasarımı ve Çizgi Film ve Animasyon bölüm öğretim üyeleri katıldı.

Çizgi Film ve Animasyon ve Görsel İletişim Tasarımı bölümlerinin 2022-2023 dönemine ait değerlendirmeleri yapılırken, Prof Dr. Serdar Tuna tarafından dönem boyunca yapılan ve yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Öğrencilerin bu yıl yaptıkları çalışmaları öğretim üyelerinden oluşan jüri önünde sergiledikleri, bu sayede iletişim ve düşünme yeteneklerini geliştirmek istediklerini belirten Prof. Dr. Tuna, "Kendi fakültemiz dışında, diğer fakültelerle işbirlikleri yaptık. Arkeoloji bölümüyle yaptığımız ortak çalışmada, Mitoloji Sergisi açtık. Güzel bir sergi oldu ve beğeni kazandı. Önümüzdeki dönem Dumlupınar Üniversitesi'nin düzenleyeceği Çizgi Film Festivali'ne fakültemiz olarak katılmayı planlıyoruz. Bu konuda rektörlükle ilgili yazışmaları yaptık. Isparta Meddem Hastanesi'nde kapsamlı bir afiş sergisi düzenledik. Isparta basınından sergimize ilgi yüksekti. Ulusal kanallarda ve yerel basında bu sergimize yer verildi. Bu başarılı çalışmalarından dolayı atölye hocalarımızı tebrik ederim. Yine rektörlüğün onayı ile fakültemizin düzenleyeceği "Bağımlılık" ile ilgili afiş yarışmasını başlatacağız. Önümüzdeki dönem sonuna kadar tüm fakültelerin katılımına açık olacak bu yarışma için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Dekanın kurul toplantısında sektör temsilcilerine de söz vermesi üzerine Emre Noyan, öğrencilerin jüri önünde yaptıklarını sunmasının olumlu olduğunu vurgulayarak, daha önce kendisininde içinde olduğu Portfolyo Günleri adı altında düzenlenen, akademik ve sektör temsilcilerinin öğrencilerle buluşmasının olumlu yanlarından bahsederek, Burdur Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde de buna benzer bir çalışmanın öğrenciler açısından güzel bir etki yaratacağını dile getirdi. Prof Dr. Tuna'nın olumlu karşıladığı bu öneriyle, önümüzdeki dönemlerde jürinin sadece akademik değil, Burdur'daki sektör temsilcileriyle beraber olacağını dile getirdi. Doçent Erol Çiftci ile Doç. Murat Kaya, Dr. Öğretim Üyesi Duygu Aktaş Durmuş'un da bölümleri hakkında bilgi vermesinin ardından toplantı sona erdi.

(Süleyman Sırrı Taraşlı)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.