Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 02.11.2021 - 17:20, Güncelleme: 03.11.2021 - 16:22

Pancar Kooperatifi başkanına yeni görev

 

Pancar Kooperatifi başkanına yeni görev

Bölgemizin lokomotif kuruluşu S.S. Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yılmaz Gürcan’a Üst birlik PANKOBİRLİK’te yeni görev tevdii edildi.
Pandemi dolayısıyla 2 yıldır yapılamayan ve 31.10.2021 tarihinde Ankara’da yapılan Pankobirlik Genel Kurul Toplantısında, eski Başkan Recep Konuk, görevini Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu’ya devretti. Son güne kadar iki grubun çalıştığı PANKOBİRLİK seçimlerinde 31 Kooperatifin BİRLİK ve BERABERLİK güdüsüyle aldığı ortak karara istinaden tek liste halinde yapılan oylama sonucunda .Ramazan Erkoyuncu PANKOBİRLİK’in yeni Başkanı seçildi. Oy birliği ile seçilmenin büyük sorumluluk gerektirdiğini vurgulayan Erkoyuncu, “1 buçuk milyona yakın üyesi ve Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden olan PANKOBİRLİK’in 49’uncu Olağan Genel Kurulu’nda bir seçim yapıldı. Bugünkü seçimlerde, 31 üyenin hepsinin oyunu alarak yönetim kuruluna seçildik. Bize güven olağan üstü bir durumdaydı. Seçimler çok sakin ve demokratik bir ortamda gerçekleşti. Oybirliği ile seçilmek sorumluluğu biraz yükseltti. Önümüzdeki dönemde, çiftçilerimize elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı. “Gıda ve tarımdan sapmamak kaydı ile yeni yatırımlarımız olacak” Tarım ve gıda sektörünün önemini pandemi döneminde daha iyi anlaşıldığını aktaran Erkoyuncu, “Türkiye’de yer altı sularında çekilme olduğu için öncelikli çalışmamız pancar tarımında, tarım yapabilme şekliyle ilgili bir ıslah çalışmamız olacak. PANKOBİRLİK’in 31 üyesinin bünyesinde bulunan 6 özel şeker fabrikası var. Sulama ile ilgili bir Ar-ge çalışmamız olacak. Son zamanlarda kur artışından dolayı gübre fiyatları abartılı bir şekilde yükseldi. Gübre tasarrufuyla ilgili ya da gübreden maksimum seviyede yararlanmak için çalışmalarımız olacak. Gıda ve tarımdan sapmamak kaydı ile yeni yatırımlarımız olacak. Pandemi sürecinin gösterdiği gibi tarım ve gıdanın ne kadar önemli bir sektör olduğunu gösterdi. Sulu tarımda ve susuz tarımda bir modernizasyona gideceğiz” diye konuştu. Genel Kurul toplantısının sonucunda S.S.Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yılmaz Gürcantüm kooperatif temsilcilerinin oy birliği ile aldığı kararla PANKOBİRLİK Denetim Kurulu Üyesi olarak yeni görevi tevdii edildi. Yeni oluşan PANKOBİRLİK Yönetim ve Denetim Kurulu Listesi YÖNETİM KURULU Ramazan ERKOYUNCU​ Pankobirlik Genel Başkanı​ KONYA Ramis ÖZGEN​Pankobirlik Genel Başkan Vekili​ALPULLU Mustafa SAATÇİ​Yönetim Kurulu Üyesi​AMASYA Kürşat ARSLAN​Yönetim Kurulu Üyesi​YOZGAT Faruk ÜNAL​Yönetim Kurulu üyesi​ERCİŞ Osman YILDIRIM​Yönetim Kurulu Üyesi​SAMSUN Zafer ARPACI​Yönetim Kurulu Üyesi​UŞAK Ramazan ÜLKER​Yönetim Kurulu Üyesi​BALIKESİR Yusuf YAZIR​Yönetim Kurulu Üyesi​ILGIN Ahmet GENÇ​Yönetim Kurulu Üyesi​KÜTAHYA Sebahattin KARASAKAL​Yönetim Kurulu Üyesi​ADAPAZARI DENETİM KURULU Muzaffer TEKELİ​Denetim Kurulu Üyesi​​KIRŞEHİR Ahmet PEHLİVAN​Denetim Kurulu Üyesi​ÇORUM Şükrü BALIK​Denetim Kurulu Üyesi​AFYON Naim POLAT​Denetim Kurulu Üyesi​SİVAS Yılmaz GÜRCAN​Denetim Kurulu Üyesi​BURDUR Haber merkezi
Bölgemizin lokomotif kuruluşu S.S. Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yılmaz Gürcan’a Üst birlik PANKOBİRLİK’te yeni görev tevdii edildi.

Pandemi dolayısıyla 2 yıldır yapılamayan ve 31.10.2021 tarihinde Ankara’da yapılan Pankobirlik Genel Kurul Toplantısında, eski Başkan Recep Konuk, görevini Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ramazan Erkoyuncu’ya devretti.

Son güne kadar iki grubun çalıştığı PANKOBİRLİK seçimlerinde 31 Kooperatifin BİRLİK ve BERABERLİK güdüsüyle aldığı ortak karara istinaden tek liste halinde yapılan oylama sonucunda .Ramazan Erkoyuncu PANKOBİRLİK’in yeni Başkanı seçildi.

Oy birliği ile seçilmenin büyük sorumluluk gerektirdiğini vurgulayan Erkoyuncu, “1 buçuk milyona yakın üyesi ve Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden olan PANKOBİRLİK’in 49’uncu Olağan Genel Kurulu’nda bir seçim yapıldı. Bugünkü seçimlerde, 31 üyenin hepsinin oyunu alarak yönetim kuruluna seçildik. Bize güven olağan üstü bir durumdaydı. Seçimler çok sakin ve demokratik bir ortamda gerçekleşti. Oybirliği ile seçilmek sorumluluğu biraz yükseltti. Önümüzdeki dönemde, çiftçilerimize elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Gıda ve tarımdan sapmamak kaydı ile yeni yatırımlarımız olacak”

Tarım ve gıda sektörünün önemini pandemi döneminde daha iyi anlaşıldığını aktaran Erkoyuncu, “Türkiye’de yer altı sularında çekilme olduğu için öncelikli çalışmamız pancar tarımında, tarım yapabilme şekliyle ilgili bir ıslah çalışmamız olacak. PANKOBİRLİK’in 31 üyesinin bünyesinde bulunan 6 özel şeker fabrikası var. Sulama ile ilgili bir Ar-ge çalışmamız olacak. Son zamanlarda kur artışından dolayı gübre fiyatları abartılı bir şekilde yükseldi. Gübre tasarrufuyla ilgili ya da gübreden maksimum seviyede yararlanmak için çalışmalarımız olacak. Gıda ve tarımdan sapmamak kaydı ile yeni yatırımlarımız olacak. Pandemi sürecinin gösterdiği gibi tarım ve gıdanın ne kadar önemli bir sektör olduğunu gösterdi. Sulu tarımda ve susuz tarımda bir modernizasyona gideceğiz” diye konuştu.

Genel Kurul toplantısının sonucunda S.S.Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Yılmaz Gürcantüm kooperatif temsilcilerinin oy birliği ile aldığı kararla PANKOBİRLİK Denetim Kurulu Üyesi olarak yeni görevi tevdii edildi.

Yeni oluşan PANKOBİRLİK Yönetim ve Denetim Kurulu Listesi

YÖNETİM KURULU

Ramazan ERKOYUNCU​ Pankobirlik Genel Başkanı​ KONYA

Ramis ÖZGEN​Pankobirlik Genel Başkan Vekili​ALPULLU

Mustafa SAATÇİ​Yönetim Kurulu Üyesi​AMASYA

Kürşat ARSLAN​Yönetim Kurulu Üyesi​YOZGAT

Faruk ÜNAL​Yönetim Kurulu üyesi​ERCİŞ

Osman YILDIRIM​Yönetim Kurulu Üyesi​SAMSUN

Zafer ARPACI​Yönetim Kurulu Üyesi​UŞAK

Ramazan ÜLKER​Yönetim Kurulu Üyesi​BALIKESİR

Yusuf YAZIR​Yönetim Kurulu Üyesi​ILGIN

Ahmet GENÇ​Yönetim Kurulu Üyesi​KÜTAHYA

Sebahattin KARASAKAL​Yönetim Kurulu Üyesi​ADAPAZARI

DENETİM KURULU

Muzaffer TEKELİ​Denetim Kurulu Üyesi​​KIRŞEHİR

Ahmet PEHLİVAN​Denetim Kurulu Üyesi​ÇORUM

Şükrü BALIK​Denetim Kurulu Üyesi​AFYON

Naim POLAT​Denetim Kurulu Üyesi​SİVAS

Yılmaz GÜRCAN​Denetim Kurulu Üyesi​BURDUR

Haber merkezi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.