Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Anasayfa Obez ambulansı hizmet veriyor Bu haber 1703 kez okundu.
Haber Girişi: 15.10.2021 - 15:02, Güncelleme: 15.10.2021 - 15:02

Obez ambulansı hizmet veriyor

 

Obez ambulansı hizmet veriyor

İlimizde, tam donanımlı Obez Ambulansı’nın hizmet vermeye devam ettiği açıklandı;
Obez Ambulansları, yoğun bakım için gerekli teknik ve tıbbi donanıma sahip olan ve ayrıca iki insanla taşınabilir ağırlık limitini geçen maksimum 350 kg ağırlığa kadar hastaları taşımak amacıyla kullanılan özellikte ambulanslardır. Obez Ambulansı acil durumlarda, özel ihtiyaçlı veya obez hasta nakili gereken durumlarda güvenli ve hızlı bir ulaşım çözümü sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu ambulanslar özel bir lift ile gerektiğinde ekstra geniş sedye veya ek personele olanak sağlamak için özel olarak hazırlanmıştır. Obez hasta ve Morbid Obez hasta transportu, günümüzde tüm dünyada önem  taşıyan bir hizmettir. Obez hasta morbidite (hastalık) ve mortalite (ölüm) oranlarının azaltılmasında uygun hasta transportu anahtar rol oynamaktadır. Sağlık Bakanlığı’nca Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen Obez Ambulansı,  tahsis edildiği günden itibaren birçok hastaya hizmet vermiştir. 13.10.2021 tarihinde ise Bucak ilçemizde obez bir hastayı tedavi ve ileri tetkikleri için evinden alarak Bucak Devlet Hastanesi’ne naklini gerçekleştirmiştir. Söz konusu ambulanslar Dünya’nın bir çok ülkesinde çok az ve kısıtlı sayıda bulunurken, Ülkemizde ve İlimizde halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bu ambulansların güncel medikal ekipmansız fiyatı yaklaşık 400.000 (dörtyüz bin) ₺civarındadır. Farklı nedenlerle transport edilen, obez ve morbid obez hastaların transportunda görev alan sağlık personelleri içerisinde, özellikle sürücü sağlık personelleri, Obez Ambulansının sürüş teknikleri özellik ihtiva ettiğinden, Ambulans İleri Sürüş Teknikleri Eğitimlerini başarı ile tamamlamış sağlık personelleri içerisinden seçilmektedir. İlimizde hizmet veren Obez Ambulansı; Yüksek kapasiteli ve özel üretilmiş mekanik ventilatör, aspiratör, oksimetre, defibrilatör, infüzyon ve perfüzyon pompaları  ve acil müdahaleye fırsat veren ekipmanlar ile donatılmıştır. Medikal cihazların ekipmanları ve sarf malzemeler tek kullanımlıktır. Her kullanım sonrası Obez Ambulansları gerekli dezenfeksiyon işlemleri yapılarak, hazır halde bir sonraki hasta için bekletilmektedir.  
İlimizde, tam donanımlı Obez Ambulansı’nın hizmet vermeye devam ettiği açıklandı;

Obez Ambulansları, yoğun bakım için gerekli teknik ve tıbbi donanıma sahip olan ve ayrıca iki insanla taşınabilir ağırlık limitini geçen maksimum 350 kg ağırlığa kadar hastaları taşımak amacıyla kullanılan özellikte ambulanslardır. Obez Ambulansı acil durumlarda, özel ihtiyaçlı veya obez hasta nakili gereken durumlarda güvenli ve hızlı bir ulaşım çözümü sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu ambulanslar özel bir lift ile gerektiğinde ekstra geniş sedye veya ek personele olanak sağlamak için özel olarak hazırlanmıştır.

Obez hasta ve Morbid Obez hasta transportu, günümüzde tüm dünyada önem  taşıyan bir hizmettir. Obez hasta morbidite (hastalık) ve mortalite (ölüm) oranlarının azaltılmasında uygun hasta transportu anahtar rol oynamaktadır. Sağlık Bakanlığı’nca Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen Obez Ambulansı,  tahsis edildiği günden itibaren birçok hastaya hizmet vermiştir. 13.10.2021 tarihinde ise Bucak ilçemizde obez bir hastayı tedavi ve ileri tetkikleri için evinden alarak Bucak Devlet Hastanesi’ne naklini gerçekleştirmiştir.

Söz konusu ambulanslar Dünya’nın bir çok ülkesinde çok az ve kısıtlı sayıda bulunurken, Ülkemizde ve İlimizde halkımızın hizmetine sunulmuştur. Bu ambulansların güncel medikal ekipmansız fiyatı yaklaşık 400.000 (dörtyüz bin) ₺civarındadır. Farklı nedenlerle transport edilen, obez ve morbid obez hastaların transportunda görev alan sağlık personelleri içerisinde, özellikle sürücü sağlık personelleri, Obez Ambulansının sürüş teknikleri özellik ihtiva ettiğinden, Ambulans İleri Sürüş Teknikleri Eğitimlerini başarı ile tamamlamış sağlık personelleri içerisinden seçilmektedir.

İlimizde hizmet veren Obez Ambulansı; Yüksek kapasiteli ve özel üretilmiş mekanik ventilatör, aspiratör, oksimetre, defibrilatör, infüzyon ve perfüzyon pompaları  ve acil müdahaleye fırsat veren ekipmanlar ile donatılmıştır. Medikal cihazların ekipmanları ve sarf malzemeler tek kullanımlıktır. Her kullanım sonrası Obez Ambulansları gerekli dezenfeksiyon işlemleri yapılarak, hazır halde bir sonraki hasta için bekletilmektedir.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.