Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 12.06.2021 - 11:16, Güncelleme: 12.06.2021 - 11:16

Muhasebe Yasası'nın 32. Yılı kutlu olsun

 

Muhasebe Yasası'nın 32. Yılı kutlu olsun

(BSMMMO)- Burdur Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan VURGUN 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu’nun kabul edilişinin 32.yılında yazılı açıklama yaptı;
13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile muhasebe ve denetim mesleği yasal statüsüne kavuştu. 32 yıllık yasal statüsüne rağmen muhasebe ve denetim mesleği, ülkemizde yüzyılı aşkın bir geçmişe sahip bulunuyor. “Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu oldu. Geçen bu süre içerisinde meslek mensuplarımız, ülke ekonomisinin gelişimi için büyük bir özveriyle çalışmış, ürettiği değeri toplumla paylaşmış, mükellef ile devlet arasında köprü görevini üstlenmiştir. Günümüzde muhasebe mesleğinin sunmuş olduğu hizmetlerin ne kadar hayati öneme haiz olduğu pandemi dönemi boyunca daha iyi anlaşıldı. Muhasebe meslek mensupları pandeminin zor şartlarında, görevi başında işletmelerimize ve ülkemize hizmet vermeye devam etti. Teknolojinin hızlı gelişimine her zaman ve her koşulda en hızlı şekilde ayak uyduran meslek mensupları, devletin e-dönüşümünün sağlanması için yürütülen çalışmalarda da en ağır görevleri büyük bir toplumsal sorumluluk ve özveri ile yerine getirmişlerdir. Meslek camiamız, ülkemizde ve dünyadaki tüm gelişmeleri her zaman yakından izleyerek, yapıcı görüş ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmıştır. 1989 yılında umutla, bugün gururla, gelecekte gelişerek var olacak mesleğimizin yasal statüye  kavuşmasının 32. yıl  dönümünü dolayısıyla  mesleğin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere gönülden teşekkür ederiz. Haber Merkezi                
(BSMMMO)- Burdur Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan VURGUN 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu’nun kabul edilişinin 32.yılında yazılı açıklama yaptı;

13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile muhasebe ve denetim mesleği yasal statüsüne kavuştu. 32 yıllık yasal statüsüne rağmen muhasebe ve denetim mesleği, ülkemizde yüzyılı aşkın bir geçmişe sahip bulunuyor.

“Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu oldu.

Geçen bu süre içerisinde meslek mensuplarımız, ülke ekonomisinin gelişimi için büyük bir özveriyle çalışmış, ürettiği değeri toplumla paylaşmış, mükellef ile devlet arasında köprü görevini üstlenmiştir.

Günümüzde muhasebe mesleğinin sunmuş olduğu hizmetlerin ne kadar hayati öneme haiz olduğu pandemi dönemi boyunca daha iyi anlaşıldı. Muhasebe meslek mensupları pandeminin zor şartlarında, görevi başında işletmelerimize ve ülkemize hizmet vermeye devam etti.

Teknolojinin hızlı gelişimine her zaman ve her koşulda en hızlı şekilde ayak uyduran meslek mensupları, devletin e-dönüşümünün sağlanması için yürütülen çalışmalarda da en ağır görevleri büyük bir toplumsal sorumluluk ve özveri ile yerine getirmişlerdir. Meslek camiamız, ülkemizde ve dünyadaki tüm gelişmeleri her zaman yakından izleyerek, yapıcı görüş ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmıştır.

1989 yılında umutla, bugün gururla, gelecekte gelişerek var olacak mesleğimizin yasal statüye  kavuşmasının 32. yıl  dönümünü dolayısıyla  mesleğin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere gönülden teşekkür ederiz.

Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.