Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Matematik Seferberliği çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor!

Manşet 03.01.2023 - 12:44, Güncelleme: 03.01.2023 - 12:44 723 kez okundu.
 

Matematik Seferberliği çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor!

Öğrencilerin matematik dersini küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında kentte çalışmalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler işbirliğinde hayata geçirilen Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında Burdur'da çalışmalar devam ediyor.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde Matematik Seferberliği kapsamında her ay çeşitli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda ilk olarak öğrencilere  matematiği sevdirmek ve kalıcı öğrenmeler sağlamak amacıyla, okul koridorlarına ve sınıflara Matematik köşeleri, matematik sokakları oluşturuldu. Oluşturulan matematik köşeleri ve koridorlarda öğrenciler çeşitli etkinlikler  yaparak hem eğleniyor hem de kalıcı öğrenmelerin önü açılmış oluyor. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, okul öncesi eğitimde matematiğin önemine dikkat çekmek amacıyla Anadolu Üniversitesinden Prof. Dr. Serap Erdoğan ‘ın anlatımları ile okul öncesi öğretmenlere yönelik “Okul Öncesi Eğitimde Oyun ile Matematik Semineri”  gerçekleştirildi.  Yeğitek Genel Müdürlüğü koordinesi ile matematik seferberliği kapsamında Türkiye geneli 319 öğretmene Ayşe Şimşek Batar ve Yasemin Altındal Doğaner tarafından  ulusal webinar eğitimleri düzenlendi. Matematik Seferberliği çalışmaları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  hazırlanan “Matematik Dijital Eğitim Platformu” ile öğretmen ve öğrencilere yönelik animasyon, video, etkileşimli içeriklerle matematiği keşfetme süreçleri; konu özetleri ve konu anlatım videolar ile  sınıf içi öğrenme süreçleri de desteklenmeye devam ediyor. Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, “Eğitim öğretim çalışmalarına büyük bir heyecan katan Matematik Seferberliği, okullarımızın özverili çalışmaları ile  hız kesmeden devam ediyor. Bu seferberlik çerçevesinde öğrencilerimize küçük yaştan itibaren matematik dersini sevdirip hayatlarının her alanında kullanmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bu amaçla her ay okul kademelerine göre yapılacak olan etkinliklerin planlamalarını yaptık. 2023 Mayıs ayı içerisinde de yapılan tüm bu çalışmaların sergilenebileceği Matematik Seferberliği Şenliğini yapmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu. Hayal Girişim
Öğrencilerin matematik dersini küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında kentte çalışmalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler işbirliğinde hayata geçirilen Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında Burdur'da çalışmalar devam ediyor.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde Matematik Seferberliği kapsamında her ay çeşitli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda ilk olarak öğrencilere  matematiği sevdirmek ve kalıcı öğrenmeler sağlamak amacıyla, okul koridorlarına ve sınıflara Matematik köşeleri, matematik sokakları oluşturuldu. Oluşturulan matematik köşeleri ve koridorlarda öğrenciler çeşitli etkinlikler  yaparak hem eğleniyor hem de kalıcı öğrenmelerin önü açılmış oluyor. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, okul öncesi eğitimde matematiğin önemine dikkat çekmek amacıyla Anadolu Üniversitesinden Prof. Dr. Serap Erdoğan ‘ın anlatımları ile okul öncesi öğretmenlere yönelik “Okul Öncesi Eğitimde Oyun ile Matematik Semineri”  gerçekleştirildi.  Yeğitek Genel Müdürlüğü koordinesi ile matematik seferberliği kapsamında Türkiye geneli 319 öğretmene Ayşe Şimşek Batar ve Yasemin Altındal Doğaner tarafından  ulusal webinar eğitimleri düzenlendi. Matematik Seferberliği çalışmaları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  hazırlanan “Matematik Dijital Eğitim Platformu” ile öğretmen ve öğrencilere yönelik animasyon, video, etkileşimli içeriklerle matematiği keşfetme süreçleri; konu özetleri ve konu anlatım videolar ile  sınıf içi öğrenme süreçleri de desteklenmeye devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, “Eğitim öğretim çalışmalarına büyük bir heyecan katan Matematik Seferberliği, okullarımızın özverili çalışmaları ile  hız kesmeden devam ediyor. Bu seferberlik çerçevesinde öğrencilerimize küçük yaştan itibaren matematik dersini sevdirip hayatlarının her alanında kullanmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bu amaçla her ay okul kademelerine göre yapılacak olan etkinliklerin planlamalarını yaptık. 2023 Mayıs ayı içerisinde de yapılan tüm bu çalışmaların sergilenebileceği Matematik Seferberliği Şenliğini yapmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Hayal Girişim

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.