Sitenin sağında bir giydirme reklam
Sağlık (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 15.09.2020 - 21:27, Güncelleme: 17.02.2021 - 15:03

MAKÜ'de yüz yüze eğitim görecek bölüm ve sınıflar belli oldu

 

MAKÜ'de yüz yüze eğitim görecek bölüm ve sınıflar belli oldu

Değerli Öğrencilerimiz, 2020-2021 eğitim ve öğretim güz yarıyılındaki eğitim yöntemimize dair, pandemi koşullarını dikkate alan bir dizi karar aldık. Bu süreçte birimlerimizle ve ilgili komisyonlarla yaptığımız çok sayıda toplantı ile hangi bölümlerimizde ve hangi sınıflarda yüz yüze eğitimin gerçekleşmesi gerektiğini ve gerçekleşebileceğini değerlendirdik. İlkemiz; uygulama ağırlıklı bölümlerin eğitim kalitesini gözetmek ve tüm sağlık tedbirleri ışığında uygulama derslerinin yüz yüze yapılabilmesini sağlamak oldu. Teorik ağırlıklı programlarda ise pandeminin gelişim seyri ve Sağlık Bakanlığının tavsiyeleri doğrultusunda uzaktan eğitim yöntemini tercih ettik. Bu bağlamda Üniversite senatosu olarak 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemindeki eğitim yöntemimizin tasarımına dair, senatomuzun almış olduğu kararlar aşağıda bilginize sunulmuştur.   1. Lisansüstü eğitiminin (yüksek lisans, doktora) tüm derslerinin yüz yüzegerçekleştirilmesine, 2. Aşağıda belirtilen uygulama ağırlıklı bölüm ve sınıflardaki “uygulamaların” seyreltilerek şubeler şeklinde, tüm sağlık tedbirleri alınarak yüz yüze gerçekleştirilmesine,   Ders Uygulamalarının Yüz Yüze Gerçekleştirileceği Fakülte, Bölüm ve Sınıflar * İlgili bölümlerdeki sınıflardaki uygulama dersleri seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze gerçekleştirilecektir. Aynı sınıflardaki derslerin teorik kısımları uzaktan eğitim ile gerçekleştirilecektir.   3. Yukarıdaki liste dışında kalan tüm ön lisans ve lisans düzeyindeki eğitim-öğretimin uzaktan eğitim ile gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. 4. Akademik birimlerimizin teklifleri doğrultusunda ihtiyaç duyulması halinde dönem sonunda veya yaz döneminde, yüz yüze takviye eğitimler planlanacaktır. 5. Pandemi sürecinde, HES kodu doğrulanması ve sosyal mesafe kurallarına uymak koşuluyla, Üniversitemiz kampüslerinin tüm öğrencilerimizin erişimine açık olmasına karar verilmiştir.   Süreçlere ilişkin detaylı bilgilendirme önümüzdeki günlerde yapılacaktır. Tüm bu kararların yanında, pandeminin seyrine göre öğretim yönteminde (uzaktan, yüz yüze) değişiklik yapılabilecektir. Bilmenizi isterim ki sizin sağlığınıza dair kaygılarımız önceliğimiz konumdadır.   Tedbirlere uyarsak; kavuşabiliriz, başarabiliriz. Sağlıkla kalın.   Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğü   ♦️HABER MERKEZİ

Değerli Öğrencilerimiz,

2020-2021 eğitim ve öğretim güz yarıyılındaki eğitim yöntemimize dair, pandemi koşullarını dikkate alan bir dizi karar aldık. Bu süreçte birimlerimizle ve ilgili komisyonlarla yaptığımız çok sayıda toplantı ile hangi bölümlerimizde ve hangi sınıflarda yüz yüze eğitimin gerçekleşmesi gerektiğini ve gerçekleşebileceğini değerlendirdik. İlkemiz; uygulama ağırlıklı bölümlerin eğitim kalitesini gözetmek ve tüm sağlık tedbirleri ışığında uygulama derslerinin yüz yüze yapılabilmesini sağlamak oldu. Teorik ağırlıklı programlarda ise pandeminin gelişim seyri ve Sağlık Bakanlığının tavsiyeleri doğrultusunda uzaktan eğitim yöntemini tercih ettik.

Bu bağlamda Üniversite senatosu olarak 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz dönemindeki eğitim yöntemimizin tasarımına dair, senatomuzun almış olduğu kararlar aşağıda bilginize sunulmuştur.  

1. Lisansüstü eğitiminin (yüksek lisans, doktora) tüm derslerinin yüz yüzegerçekleştirilmesine,

2. Aşağıda belirtilen uygulama ağırlıklı bölüm ve sınıflardaki “uygulamaların” seyreltilerek şubeler şeklinde, tüm sağlık tedbirleri alınarak yüz yüze gerçekleştirilmesine,

  Ders Uygulamalarının Yüz Yüze Gerçekleştirileceği Fakülte, Bölüm ve Sınıflar

* İlgili bölümlerdeki sınıflardaki uygulama dersleri seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Aynı sınıflardaki derslerin teorik kısımları uzaktan eğitim ile gerçekleştirilecektir.

 

3. Yukarıdaki liste dışında kalan tüm ön lisans ve lisans düzeyindeki eğitim-öğretimin uzaktan eğitim ile gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

4. Akademik birimlerimizin teklifleri doğrultusunda ihtiyaç duyulması halinde dönem sonunda veya yaz döneminde, yüz yüze takviye eğitimler planlanacaktır.

5. Pandemi sürecinde, HES kodu doğrulanması ve sosyal mesafe kurallarına uymak koşuluyla, Üniversitemiz kampüslerinin tüm öğrencilerimizin erişimine açık olmasına karar verilmiştir.

 

Süreçlere ilişkin detaylı bilgilendirme önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Tüm bu kararların yanında, pandeminin seyrine göre öğretim yönteminde (uzaktan, yüz yüze) değişiklik yapılabilecektir. Bilmenizi isterim ki sizin sağlığınıza dair kaygılarımız önceliğimiz konumdadır.

 

Tedbirlere uyarsak; kavuşabiliriz, başarabiliriz. Sağlıkla kalın.

 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğü

 

♦️HABER MERKEZİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.