Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 18.11.2021 - 13:23, Güncelleme: 18.11.2021 - 13:24

Kış tedbirleri toplantısı yapıldı

 

Kış tedbirleri toplantısı yapıldı

Vali Ali Arslantaş başkanlığında kış mevsimi dolayısıyla genel hayatı olumsuz etkileyebilecek risklerin azaltılması için alınması gereken tedbirler ile bu kapsamda kurumlar arası koordinasyonu gerektiren konuların görüşülen "Kış Tedbirleri" toplantısının yapıldığı açıklandı;
Toplantıda yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılar başta olmak üzere kış şartları dolayısıyla yerleşim birimlerinde genel hayati etkileyeceği değerlendirilen can ve mal zararlarının önlenmesi/azaltlıması, müdahale çalışmalarının daha etkin ve verimli yapılabilmesi amacıyla alınması gereken tedbirler tüm yönleriyle el alındı.  Göl Polis Tesislerinde Vali Arslantaş baskanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı V. J. Alb. Engin Hatipoğlu, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.  Toplantıda konuşan Vali Arslantaş, kazasız belasız, yaralanmasız, maddi kayıpsız, can kaybı yaşamadığımız bir kış sezonu geçirmeyi diliyorum” dedi.   İl Emniyet Müdürlüğü ve Karayolları 134. Şube şefliğinin  sunumları ile başlayan toplantıda, Vali Arslantaş tarafından kurum müdürlerine söz verilerek, koordinasyonu gerektiren konular değerlendirildi.  Meteorolojiden yapılan yoğun kar yağışı ve don uyarılarında ilgili kurumlar tarafından yapılacak olan çalışma esasları belirlendiği toplantıda önceki yıllarda meydana gelen olaylar göz önünde bulundurularak özel önlem alınması gereken yollar, yerleşim yerleri ve benzeri etkilenebilecek alanlarla ilgili tedbirler ve hazırlıklar yeniden gözden geçirildi.  Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kapanabilecek yolların açılmasına yönelik çalışmalar, yolda mahsur kalan vatandaşlar, eğitim ve öğretimin kesintisiz devam edilebilmesi için başta taşıma bölgesi okullar olmak üzere şehiriçindeki riskli yollara müdahale konuları ele alındı. Ayrıca, elverişsiz hava şartları dolayısıyla yaşanabilecek, zirai don, içme suyu sebekelerinde yaşanabilecek donmalar ve soba zehirlenmelerine karşı ilgili kurumlar tarafından duyurular yapılarak, halkın bilgilendirilmesi, evsiz ve kimsesiz kişilerin barınmalarının sağlanması konuları görüşüldü.   Asılsız ihbar konularınında gündeme geldiği toplantıda, asılsız ihbarda bulunarak karla mücadelede mağduriyete neden olan vatandaşlara kabahatler kanununca yasal işlem yapılması, çetin kış şartlarında sokak hayvanlarının olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirlerin alınması konuları ele alınarak görüşüldü. Haber merkezi
Vali Ali Arslantaş başkanlığında kış mevsimi dolayısıyla genel hayatı olumsuz etkileyebilecek risklerin azaltılması için alınması gereken tedbirler ile bu kapsamda kurumlar arası koordinasyonu gerektiren konuların görüşülen "Kış Tedbirleri" toplantısının yapıldığı açıklandı;

Toplantıda yoğun kar yağışı ve don kapsamlı meteorolojik uyarılar başta olmak üzere kış şartları dolayısıyla yerleşim birimlerinde genel hayati etkileyeceği değerlendirilen can ve mal zararlarının önlenmesi/azaltlıması, müdahale çalışmalarının daha etkin ve verimli yapılabilmesi amacıyla alınması gereken tedbirler tüm yönleriyle el alındı.

 Göl Polis Tesislerinde Vali Arslantaş baskanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı V. J. Alb. Engin Hatipoğlu, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 Toplantıda konuşan Vali Arslantaş, kazasız belasız, yaralanmasız, maddi kayıpsız, can kaybı yaşamadığımız bir kış sezonu geçirmeyi diliyorum” dedi. 

 İl Emniyet Müdürlüğü ve Karayolları 134. Şube şefliğinin  sunumları ile başlayan toplantıda, Vali Arslantaş tarafından kurum müdürlerine söz verilerek, koordinasyonu gerektiren konular değerlendirildi.

 Meteorolojiden yapılan yoğun kar yağışı ve don uyarılarında ilgili kurumlar tarafından yapılacak olan çalışma esasları belirlendiği toplantıda önceki yıllarda meydana gelen olaylar göz önünde bulundurularak özel önlem alınması gereken yollar, yerleşim yerleri ve benzeri etkilenebilecek alanlarla ilgili tedbirler ve hazırlıklar yeniden gözden geçirildi.

 Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kapanabilecek yolların açılmasına yönelik çalışmalar, yolda mahsur kalan vatandaşlar, eğitim ve öğretimin kesintisiz devam edilebilmesi için başta taşıma bölgesi okullar olmak üzere şehiriçindeki riskli yollara müdahale konuları ele alındı.

Ayrıca, elverişsiz hava şartları dolayısıyla yaşanabilecek, zirai don, içme suyu sebekelerinde yaşanabilecek donmalar ve soba zehirlenmelerine karşı ilgili kurumlar tarafından duyurular yapılarak, halkın bilgilendirilmesi, evsiz ve kimsesiz kişilerin barınmalarının sağlanması konuları görüşüldü.

 

Asılsız ihbar konularınında gündeme geldiği toplantıda, asılsız ihbarda bulunarak karla mücadelede mağduriyete neden olan vatandaşlara kabahatler kanununca yasal işlem yapılması, çetin kış şartlarında sokak hayvanlarının olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirlerin alınması konuları ele alınarak görüşüldü.

Haber merkezi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.