Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 11.09.2021 - 11:36, Güncelleme: 11.09.2021 - 11:36

Kent Konseyi Başkanı Akın; Hedefimiz şehrimize katkı sağlamak

 

Kent Konseyi Başkanı Akın; Hedefimiz şehrimize katkı sağlamak

Kent Konseyleri merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortak anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu platformdur.
  Kent Konseyleri, paydaşları bir araya getirerek, tüm kenti kucakayan ‘ortak akıl’ oluşturulmasını hedefleyen bir yapıdır. Geçtiğimiz günlerde genel kurulunu yapan Burdur Kent Konseyi, bu haftada yürütme kurulu toplantısını ve görev dağılımını gerçekleştirdi. Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın, yürütme krulu toplantısı ve önümüzdeki günlere ait planlanan çalışmalar ile ilgili gazetemize açıklamada bulundu. Eğitimden, sosyal etkinliklere, sağlığa, çevre şehirciliğe, doğal afetler ve arama kurtarmaya kadar birçok alanda çalışma gruplarının aktif olarak çalışacağını söyledi. Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın açıklamasında; “Yürütme Kurulu toplantınızı ve görev dağılımı yapıldı. Önümüzdeki gönlere ait planladığınız çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çocuk meclisindeki faaliyetleri hızlandırmayı planlıyoruz. Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın açıklamasında; “Yürütme Kurulu Toplantısı’ndan sonra bizim şu anda 11 tane çalışma grubumuz var. Bu yürütme kurulundaki arkadaşlarımızın himayesinde bu çalışma gruplarını biraz daha aktif hale getirebilmek için şehrimizde bu çalışma gruplarını ilgilendiren yan alanlardan ve yan kuruluşlardan bütün insan kaynaklarını bu çalışma gruplarını üye yaparak tekrar genel kurullar yapmayı planlıyoruz. Bu genel kurullarda Burdurumuzda bu alanla alakalı söz söylemek isteyen benimde bununla alakalı bir fikrim var. Benimde bununla alakalı çalışmam olacak ve olabilir diye bütün kaynakları bir araya getirip, şehrin dinamiklerini hareket geçirmekle alakalı planlarımız ve çalışmalarımız olacak. İnşallah Kent Konseyi’ni bu dönemde bütün arkadaşlarımıza beraber, Burdur’da kültür sanat tutun, ekonomik ve sosyal gelişmeye varana kadar engeliler kadın ve çocuk çalışma gruplarından doğal afetlere kadar bütün ayanlarda çalışmalar yapacağız. Örneğin diğer illerde çeşitli felaketlerde ön plana çıkan şehirlerin büyük aram kurtarma ekipleri gibi öncelikle bunun altyapısını hazırlayıp, bununla ilgili insanları bilgilendirmekten tutun, çocuk meclisimizdeki Burdurumuzun çocuklarımıza yönelik yapacağımız faaliyetleri biraz daha hızlandırmayı planlıyoruz. Yönetimdeki arkadaşlarımız yetkin insanlar. Burdur’un etkin simaları. Her görüşten vatan, millet, devlet noktasında ortak paydada buluşan ve bu şehri seven insanlar ve bu şehrin güzelliklerini bilen, bu şehre benim de sorumluluğum var anlamında katkı sağlayacak arkadaşlarımızla bir aradayız. Çeşitli alanlarda farklı çalışmalarımız olacak. Gelecek aylarda bu çalışmalar projelendirilerek basınla paylaşım sağlayacağız.” Dedi. Hatice Dursun
Kent Konseyleri merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortak anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu platformdur.

 

Kent Konseyleri, paydaşları bir araya getirerek, tüm kenti kucakayan ‘ortak akıl’ oluşturulmasını hedefleyen bir yapıdır.

Geçtiğimiz günlerde genel kurulunu yapan Burdur Kent Konseyi, bu haftada yürütme kurulu toplantısını ve görev dağılımını gerçekleştirdi. Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın, yürütme krulu toplantısı ve önümüzdeki günlere ait planlanan çalışmalar ile ilgili gazetemize açıklamada bulundu. Eğitimden, sosyal etkinliklere, sağlığa, çevre şehirciliğe, doğal afetler ve arama kurtarmaya kadar birçok alanda çalışma gruplarının aktif olarak çalışacağını söyledi.

Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın açıklamasında;

“Yürütme Kurulu toplantınızı ve görev dağılımı yapıldı. Önümüzdeki gönlere ait planladığınız çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çocuk meclisindeki faaliyetleri hızlandırmayı planlıyoruz.

Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın açıklamasında;

“Yürütme Kurulu Toplantısı’ndan sonra bizim şu anda 11 tane çalışma grubumuz var. Bu yürütme kurulundaki arkadaşlarımızın himayesinde bu çalışma gruplarını biraz daha aktif hale getirebilmek için şehrimizde bu çalışma gruplarını ilgilendiren yan alanlardan ve yan kuruluşlardan bütün insan kaynaklarını bu çalışma gruplarını üye yaparak tekrar genel kurullar yapmayı planlıyoruz. Bu genel kurullarda Burdurumuzda bu alanla alakalı söz söylemek isteyen benimde bununla alakalı bir fikrim var. Benimde bununla alakalı çalışmam olacak ve olabilir diye bütün kaynakları bir araya getirip, şehrin dinamiklerini hareket geçirmekle alakalı planlarımız ve çalışmalarımız olacak. İnşallah Kent Konseyi’ni bu dönemde bütün arkadaşlarımıza beraber, Burdur’da kültür sanat tutun, ekonomik ve sosyal gelişmeye varana kadar engeliler kadın ve çocuk çalışma gruplarından doğal afetlere kadar bütün ayanlarda çalışmalar yapacağız. Örneğin diğer illerde çeşitli felaketlerde ön plana çıkan şehirlerin büyük aram kurtarma ekipleri gibi öncelikle bunun altyapısını hazırlayıp, bununla ilgili insanları bilgilendirmekten tutun, çocuk meclisimizdeki Burdurumuzun çocuklarımıza yönelik yapacağımız faaliyetleri biraz daha hızlandırmayı planlıyoruz. Yönetimdeki arkadaşlarımız yetkin insanlar. Burdur’un etkin simaları. Her görüşten vatan, millet, devlet noktasında ortak paydada buluşan ve bu şehri seven insanlar ve bu şehrin güzelliklerini bilen, bu şehre benim de sorumluluğum var anlamında katkı sağlayacak arkadaşlarımızla bir aradayız.

Çeşitli alanlarda farklı çalışmalarımız olacak. Gelecek aylarda bu çalışmalar projelendirilerek basınla paylaşım sağlayacağız.” Dedi.

Hatice Dursun

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.