Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 06.05.2021 - 12:01, Güncelleme: 01.01.1970 - 02:00

BUTSO Başkanı Keyik; İhracat performansımız artıyor

 

BUTSO Başkanı Keyik; İhracat performansımız artıyor

2021 Yılının ilk çeyreğinde Burdur’un ihracat performansının artmaya devam ettiği hususunda açıklama yapan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Nisan ayı ihracatımız geçen yıla göre %89,3’lük artışla 22 milyon 766 bin 350 dolar” dedi.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) yayımladığı “1-30 Nisan 2021 İhracatçı Firmaların Kanuni Merkezleri Bazında Sektör İhracat Performansı – İller Bazındaki Sektör Rakamları- İller Bazında Ülke Rakamları” tablosu hakkında değerlendirmede bulundu. Başkan Yusuf Keyik: “Burdur’un 2020 yılı Nisan ayı ihracatı 12 milyon 25 bin 90 dolardı. Bu yılki ihracat performansımız ise  %89,3’lük artışla 22milyon 766 bin 350 dolara ulaştı; ihracatçılarımızla gurur duyuyoruz” diye konuştu. FASILLAR İTİBARIYLA İHRACAT RAKAMLARI Burdur’un fasıllar itibarıyla ihracat rakamlarını aktaran Başkan Yusuf Keyik: “İlimizde nisan ayı için en fazla ihracat yapılan ilk üç sektör sırasıyla: ‘Madencilik Ürünleri’, ‘Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri’ ve ‘Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller’dir Madencilik Ürünlerinde 12 milyon 668 bin 70 dolarlık ihracat, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünlerinde 7 milyon 185 bin 570 dolarlık ihracat, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamullerde 781 bin 190 dolarlık ihracat gerçekleşti” şeklinde konuştu. TEŞEKKÜR Başkan Yusuf Keyik ihracatta ve ihracatın artmasında emeği geçenlere bir kez daha teşekkür etti ve “Geçen yılın aynı ayına göre bu yıl daha iyi bir performans ortaya koyan tüm işletme sahipleri ve sanayicilerimiz başta olmak üzere ihracatımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. İHRACAT YAPILAN ÜLKELER Nisan 2021 itibarıyla Burdur’un ihracat yaptığı ülkelerin istatistiğini de paylaşan Başkan Yusuf Keyik; “Nisan ayında en fazla ihracat yaptığımız ilk üç ülke: Çin, İsrail ve ABD’dir. Geçen yılın aynı ayına nazaran ihracatımızın en çok arttığı ilk üç ülke ise yüzdelik birime göre  %10274,5’lik artışla İsrail, %1370’lik artışla Özbekistan ve %612,8’lik artışla Libya’dır” şeklinde konuştu. Başkan Yusuf Keyik, yaptığı değerlendirmenin sonunda Burdur’un 2021 yılı nisan ayında ihracat yaptığı bazı ülkelerin listesini yayımladı: Haber merkezi
2021 Yılının ilk çeyreğinde Burdur’un ihracat performansının artmaya devam ettiği hususunda açıklama yapan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Nisan ayı ihracatımız geçen yıla göre %89,3’lük artışla 22 milyon 766 bin 350 dolar” dedi.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) yayımladığı “1-30 Nisan 2021 İhracatçı Firmaların Kanuni Merkezleri Bazında Sektör İhracat Performansı – İller Bazındaki Sektör Rakamları- İller Bazında Ülke Rakamları” tablosu hakkında değerlendirmede bulundu.

Başkan Yusuf Keyik: “Burdur’un 2020 yılı Nisan ayı ihracatı 12 milyon 25 bin 90 dolardı. Bu yılki ihracat performansımız ise  %89,3’lük artışla 22milyon 766 bin 350 dolara ulaştı; ihracatçılarımızla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

FASILLAR İTİBARIYLA İHRACAT RAKAMLARI

Burdur’un fasıllar itibarıyla ihracat rakamlarını aktaran Başkan Yusuf Keyik: “İlimizde nisan ayı için en fazla ihracat yapılan ilk üç sektör sırasıyla: ‘Madencilik Ürünleri’, ‘Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri’ ve ‘Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller’dir

Madencilik Ürünlerinde 12 milyon 668 bin 70 dolarlık ihracat,

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünlerinde 7 milyon 185 bin 570 dolarlık ihracat,

Su Ürünleri ve Hayvansal Mamullerde 781 bin 190 dolarlık ihracat gerçekleşti” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR

Başkan Yusuf Keyik ihracatta ve ihracatın artmasında emeği geçenlere bir kez daha teşekkür etti ve “Geçen yılın aynı ayına göre bu yıl daha iyi bir performans ortaya koyan tüm işletme sahipleri ve sanayicilerimiz başta olmak üzere ihracatımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İHRACAT YAPILAN ÜLKELER

Nisan 2021 itibarıyla Burdur’un ihracat yaptığı ülkelerin istatistiğini de paylaşan Başkan Yusuf Keyik; “Nisan ayında en fazla ihracat yaptığımız ilk üç ülke: Çin, İsrail ve ABD’dir. Geçen yılın aynı ayına nazaran ihracatımızın en çok arttığı ilk üç ülke ise yüzdelik birime göre  %10274,5’lik artışla İsrail, %1370’lik artışla Özbekistan ve %612,8’lik artışla Libya’dır” şeklinde konuştu.

Başkan Yusuf Keyik, yaptığı değerlendirmenin sonunda Burdur’un 2021 yılı nisan ayında ihracat yaptığı bazı ülkelerin listesini yayımladı:

Haber merkezi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.