Burdur eski Milletvekili Bayram Özçelik, sessizliğini bozdu: “Vefası olanın, vedası olmaz”

AK Parti Burdur Eski Milletvekili Bayram Özçelik, “Yaşımın ve sağlığımın müsait olduğu ölçüde Burdur halkına hizmet etmem gerektiğine de inandım. AK Parti benim evladım gibi, kimse aklının ucundan da Bayram Bey’i Burdur siyasetinden ırak tutmaya, uzak tutmaya çalışacağız gibi bir düşünce içerisine girmemesi gerektiğini de buradan sizlere ifade etmek istiyorum” dedi.

Muhittin Özçelik
Muhittin Özçelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Burdur Eski Milletvekili Bayram Özçelik, belediye başkanlığı aday adaylığı süreci ile ilgili video bağlantılı bir açıklama yaptı. Eski Milletvekili Bayram Özçelik, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, parti büyüklerinin isteği başta olmak üzere esnaf ve ev ziyaretlerinde vatandaşların talebi üzerine belediye başkanlığına aday olduğunu dile getirdi.

Bayram Özçelik, “Aktif siyasetimin içerisinde 2001 yılında, 14 Ağustos 2001 kurulan partimizin kurucu il başkanlığıyla başladığım siyasetimi rabbimin lütfu ve inayeti ile Burdur Halkının destekleriyle ve kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile ve parti büyüklerimizin teveccühleriyle Burdur’umuzda 5 dönem milletvekilliği yapma şerefine nail oldum. Bu süre içerisinde tüm hemşerilerimi kucaklamaya, tüm Burdur’un her tarafına hizmet etmeye tamamen aktif bir siyasetin içerisinde olmaya, siyasetin haricinde hiçbir iş yapmadığımı herkes çok iyi biliyor dolayısıyla bütün zamanımı yine vekalet aldığım Burdur halkına hizmet etmek için gece gündüz kullandım.

Üç dönem kuralı, 7 Haziran 2015 ara vermiştik sonra 5 ay gibi bir süre sonrasında 1 Kasım 2015’ten, 26. dönemde ve 27. dönemde de yine Türkiye Büyük Millet Meclisinde, Türkiye’mizi ve Burdur’umuzu temsil etmeye gayret gösterdim. Çalışmalarımın esasını ve tamamını sosyal içerikli, halkla bütünleşmiş, vatandaşın dertleriyle dertlenen, halkın taleplerini ve isteklerini yerine getirmeye çalışan bir tarzda milletvekilliği yaparak yerine getirmeye çalıştım.

Bu çerçevede yine 27. dönemden sonra 14 Mayıs itibarıyla yapılan seçimlerde üç dönem kuralının genişletilmesi ve şahsımın da 5 dönem vekillik yapma hasebiyle dönem kuralı uygulaması çerçevesinde aday gösterilmedik. Ben bu vekilliğim süresi boyunca şahsıma gösterilen ilgi alakadan dolayı Burdur Halkının hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, bana gönül veren destek veren büyüklerimin ellerinden, küçüklerimizin gözlerimin gözlerinden ve akranlarımı kucaklıyorum, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Mümkün olduğu kadar siyaseti aktif bir şekilde yapar iken bana gelen taleplerin tamamını ama tamamını hiç ihmal etmeden mümkün olduğu kadar neticelendirmekte ama her gelen talebi mutlaka iletmeye çaba gösterdim” dedi.

“Ankara’daki tecrübe ve tanınırlığımla Burdur’un sorunlarını çözebileceğime inandım”

Burdur’da 5 dönem 21 yıl milletvekilliği yaptığını işaret ederek, Ankara’da edindiği tanınırlık, bağlantı ve temaslar ile Burdur’un sorunlarını çözebilmek amacıyla belediye başkan aday adaylığına başvurduğunu anlatan Bayram Özçelik, “Neden belediye başkanlığıyla ilgili adaylık sürecine katıldığımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 1-2 ay boyunca ben bu çalışmalara katılıp, katılmayacağım konusunda değerlendirmelerde bulundum. Neden aday olmalıyım diye kendime sorduğumda bunu başarabileceğimi, yaklaşık 5 dönemin verdiği bir tecrübeyle, 5 dönemin verdiği bir tanınırlıkla, Ankara'da özellikle yapılan 14 Mayıs seçimleri sonrasında ve 28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonrasında oluşan ve 5 dönem devam edecek iktidar ve hükümet olması hasebiyle yılların birikiminin, yılların tanınırlığının, Ankara'da bakanlarımızın, bakan yardımcılarımızın, bürokrasinin, genel müdürlerimizin, daire başkanlarımızın yeri geldiği zaman bakanlıklardaki şube müdürlerinin bizzat tanıyor olmamın Burdur’daki problemleri ve sorunları, Burdur halkının içerisinde bulunduğu problemleri ve sorunları çözmesi açısından önem arz edeceğini, bunu da icracı bir makam olan belediye başkanlığıyla gerçekleştirmem gerektiği inancına vardım.

Biliyorsunuz milletvekili ricacı bir makam ama belediye başkanlığı icracı bir kuruluş dolayısıyla bu tecrübemi, şehrimin ana meselelerinde olan, beklemekte olan, belediye tarafından atılması gereken, belediyece takip edilmesi gereken, belediyenin lokomotif olabileceği, belediyenin sürükleyebileceği, belediyenin önderlik yaparak neticelendirebileceği birçok mevzunun ve konunun farkında olduğumu, içerisinde olduğumu ve o bilgi ve donanımın da şahsımda olduğunu bildiğim için ben aday olma düşüncemi ifade etmiştim” şeklinde konuştu.

“Vefası olanın vedası olmaz”
AK Parti Burdur İl Başkanlığının kurucu il başkanı olduğunu hatırlatan Bayram Özçelik, yaşı ve sağlığı müsaade ettikçe kent için çalışmaya hazır olduğunu vurguladı.

Özçelik, “Diğer bir konuda, bu kadar birikimden sonra, bu kadar donanımlı olduktan sonra kenarda kalmanın, beklemenin doğru olmayacağını, yaşımın ve sağlığımın müsait olduğu ölçüde Burdur halkına hizmet etmem gerektiğine de inandım. Ayrıca o geçen yaz ayı içerisinde ve süresinde nereyi gezdim ise Burdur’da ilçelerinde, köylerinde ve Burdur merkezde özellikle Burdur merkezde esnaf ziyaretlerimizde , ev ziyaretçilerimizde birçok insanımızın benim mutlaka belediye üzerinden de hizmet etmem gerektiğini ifade ettiklerini ve büyük bir teveccühün olduğunu da bizzat yaşadım ve o teveccühün karşılıksız kalmaması gerektiğinin farkındayım dolayısıyla bu noktadan da bana gösterilen bu ilginin karşılıksız kalması halinde Burdur halkının ya Bayram milletvekilliğini yaptı, bu kadar tecrübe kazandı, bıraktı gitti belediyeye aslında orada da hizmet eden bilirdi düşüncesinin ben yaygın olduğunu özellikle gördüm ve bu noktadan eğer ben aday başvurusu yapmasa idim halkımın ya Bayram bu kadar yıl vekillikten sonra neden kenara çekildi, Burdur’a gelip hizmet etmesi gerekirdi serzenişlerinin olacağını özellikle Burdur’da vekillik bittikten sonra Burdur’a gelinmediği gibi bir görüşün çok olduğunu da biliyorum dolayısıyla ben tekrar sağlığım ve yaşam müsaade ettiği müddetçe Burdur’umuza hizmet etme düşüncesiyle bu tercihin son gün yapma durumunda kaldım.

Parti büyüklerimiz ifade etmişlerdi ama son gün itibariyle benim başvuruda bulunmamı arzu ettiler ve ben onların isteği doğrultusunda başvurumu gerçekleştirdim. Bu kadar yıl hizmet ettiğim bu partiden, benim evladım gibi yani 21-22 yılımı vermişim, 22 yılda 1 yıl İl Başkanlığı, 21 yıl milletvekilliği ile 22 yılımı verdim. Bu parti benim evladım gibi kimse aklının ucundan da Bayram Bey’i Burdur siyasetinden ırak tutmaya, uzak tutmaya çalışacağız gibi bir düşünce içerisine girmemesi gerektiğini de buradan sizlere ifade etmek istiyorum.

Ben her zaman yine Burdur halkına, Burdur’daki vatandaşlarımıza ve özellikle Burdur’un ana sorunlarıyla ilgili konulardan üzerime düşen görevler olduğunda bunları yapmak için çaba göstereceğimi de ifade etmek istiyorum dolayısıyla emek verdiğim, yıllarımı verdiğim partimizde vefalı olmak gerekiyor dolayısıyla bu çerçevede vefası olanın vedası olmaz. Ben bu noktadan partimizdeki bütün kardeşlerimize, bu süreç içerisinde şehrimize çok fazla gelemedim onun farklı şekilde lanse edileceğini bildiğim için bulunamadım ama beni her zaman arayıp, soran kardeşlerimle büyük bir ilgi ve alakanın olduğunu gördüm ve bu çerçevede bana desteklerinden katkılarından dolayı bize gönül bağıyla bağlanan insanlarımızın, kardeşlerimizin muhabbetlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Ben Ankara’da ilimize yine ziyaretlerde bulunarak, bazı çalışmalar gerçekleştireceğim” ifadelerini kullandı.

Eksik, yalan, dedikodu ve yanlışlara videolarla açıklık getirecek
Özçelik, konuşmasının bitiminde kendisi hakkında eksik, yalan, yanlış ve dedikodu boyutundaki söylemlere maruz kaldığı anda videolar paylaşarak, açıklık getireceğini söyledi. Özçelik, “Diğer bir açıklamak istediğim konudan bu geçen aday adaylığı süreci içerisinde şahsımla ilgili ifade edilen eksik ve yanlış dedikodu mahiyetinde ve bazen de iftiraya gidecek şekilde şahsımla ilgili ithamlarda bulunanlar ifade edenler oldu.

Ben Allah nasip ederse lüzum gördüğüm konular üzerinde, şahsımı birçok olayların içerisinde menfi olarak dahil edecekler olursa, yaşananların, geçmişte yapılanların ve yapılmakta olanların doğrusunu, gerçeğini, yaşanmışlıkları ve işin olayın aslını anlatacak bazı videolarla, paylaşımlarla yine sizlerin huzurunuzda olacağımı ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Allah için sizleri seviyoruz, muhabbetimiz var, sevgimiz var. Bu ömür boyu devam edecek ve bu çerçevede Allah nasip ederse yine sizlerle her zaman el ele, omuz omuza, gönül gönülle olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla, hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Allah'a emanet olunuz” açıklamasında bulundu.

22 Oca 2024 - 11:38 Burdur- Güncel

Mahreç  Muhittin Özçelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Burdur Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Burdur Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Burdur Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Burdur Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Daha Neler - güzel anlatmışsın da şurayı birdaha anlatır mısın ?

Ankara da tanınır olman ve herkesi tanıyor olman sebebiyle daha iyi ve hızlı hizmet nasıl oluyor? yani orada tanıdığı olmayan Belediyelere hizmet yok mu? ya da ağır mı işliyor?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Ocak 10:50