Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 18.08.2021 - 14:36, Güncelleme: 18.08.2021 - 14:36

Geniş katılımlı yardım kampanyası düzenlendi

 

Geniş katılımlı yardım kampanyası düzenlendi

Burdur Valiliği öncülüğünde yangın ve sel felaketinde zarar gören vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyasına destek amacıyla toplantı düzenlendi.
  Vali Arslantaş başkanlığında yapılan toplantıya Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar. Vali Ali Arslantaş toplantıda yaptığı konuşmada; “Sözlerimin başında 22 yıl önce tam da bugün Gölcük Depremi’nde vefat eden vatandaşlarımızı saygıyla, rahmetle anmayı bir borç biliyorum. Son zamanlarda ülkemizin karşı karşıya kaldığı orman yangınları, sel felaketleri ve bunların meydana getirdiği  tahribatların giderilmesi, afetlerden zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin bir an önce  giderilmesi için Bakanlıklar, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, devletimizin tüm imkanları sefrber edilmiş durumdu. Geçtiğimiz Çarşamba günü de Bucak ilçemizin Çobanpınarı Köyü’nde bir orman yangını afeti oldu. Saat 12.00’de başlamıştı. Gün boyunca kuvvetli bir poyrazın etkisiyle yaklaşık 3 bin dönüm alanda etkili oldu. 24 saat içerisinde de hem kadaran ham havadan yapılan yoğun müdahalelerle devletin bütün imkanları, iş adamlarımızın iş makineleri, vatandaşlarımızın emekleri, sivil toplum kuruluşlarımızın fedekar çalışmaları ile kontrol altına alındı. Halen soğutma çalışmaları devam ediyor. Yer yer tutan yerler var. Onlara göre arkadaşlarımız tedbirlerini almış, etrafını sarmış durumdalar. Aziz milletimizin en temel vasıflarından bir tanesi biliyorsunuz zor zamanlarda birlik ve beraberlik içerisinde afetten zarar görenlerin gördükleri mağduriyetlerin giderilmesi. Çobanpınarı Köyü’müzde 10 evimiz tamamen yandı. 1 ev kısmen yandı. Ekili-dikili alanlarda da zararlar vardı. Hayvan zararları  vardı. Bugün itibariyle hayvanları teslim edildi. Dün itibariyle de evleri yapılana kadar kalabilecekleri konteynerler yerine konuldu. Hem Sosyal Yardımlaşma Vakfımız  hem Acil Afet Durum Yönetimi Başkanlığımızın gönderdiği ödeneklerle yaklaşık ortalama olarak her eve 50 bin liralık bir destek sağladık. Gideni yerine koyar mı meçhul. Önce can sonra canan derler. Yangından zarar gören vatandaşlarımız başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi’nde selden zarar görenler, diğer bölgelerimizde Ege’de, Akdeniz’de yangın afetinden zarar gören vatandaşlarımızın bu zararlarını en aza indirebilecek, yaralarına merhem olacak bi çalışmanın içerisinde olmamız gerekiyor. Bu amaçlada sizleri topladık. Şu anda bugün içerisinde ilçelerimizde de kaymakamlarımızın riyasetinde bu toplantıların aynısı yapıldı. El birliği, güç birliği içerisinde Burdur olarak yapabileceklerimizi ortaya koyacağız.” Dedi. Hatice Dursun  
Burdur Valiliği öncülüğünde yangın ve sel felaketinde zarar gören vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyasına destek amacıyla toplantı düzenlendi.

 

Vali Arslantaş başkanlığında yapılan toplantıya Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Vali Ali Arslantaş toplantıda yaptığı konuşmada;

“Sözlerimin başında 22 yıl önce tam da bugün Gölcük Depremi’nde vefat eden vatandaşlarımızı saygıyla, rahmetle anmayı bir borç biliyorum. Son zamanlarda ülkemizin karşı karşıya kaldığı orman yangınları, sel felaketleri ve bunların meydana getirdiği  tahribatların giderilmesi, afetlerden zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin bir an önce  giderilmesi için Bakanlıklar, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, devletimizin tüm imkanları sefrber edilmiş durumdu.

Geçtiğimiz Çarşamba günü de Bucak ilçemizin Çobanpınarı Köyü’nde bir orman yangını afeti oldu. Saat 12.00’de başlamıştı. Gün boyunca kuvvetli bir poyrazın etkisiyle yaklaşık 3 bin dönüm alanda etkili oldu. 24 saat içerisinde de hem kadaran ham havadan yapılan yoğun müdahalelerle devletin bütün imkanları, iş adamlarımızın iş makineleri, vatandaşlarımızın emekleri, sivil toplum kuruluşlarımızın fedekar çalışmaları ile kontrol altına alındı. Halen soğutma çalışmaları devam ediyor. Yer yer tutan yerler var. Onlara göre arkadaşlarımız tedbirlerini almış, etrafını sarmış durumdalar.

Aziz milletimizin en temel vasıflarından bir tanesi biliyorsunuz zor zamanlarda birlik ve beraberlik içerisinde afetten zarar görenlerin gördükleri mağduriyetlerin giderilmesi. Çobanpınarı Köyü’müzde 10 evimiz tamamen yandı. 1 ev kısmen yandı. Ekili-dikili alanlarda da zararlar vardı. Hayvan zararları  vardı. Bugün itibariyle hayvanları teslim edildi. Dün itibariyle de evleri yapılana kadar kalabilecekleri konteynerler yerine konuldu.

Hem Sosyal Yardımlaşma Vakfımız  hem Acil Afet Durum Yönetimi Başkanlığımızın gönderdiği ödeneklerle yaklaşık ortalama olarak her eve 50 bin liralık bir destek sağladık. Gideni yerine koyar mı meçhul. Önce can sonra canan derler. Yangından zarar gören vatandaşlarımız başta olmak üzere Karadeniz Bölgesi’nde selden zarar görenler, diğer bölgelerimizde Ege’de, Akdeniz’de yangın afetinden zarar gören vatandaşlarımızın bu zararlarını en aza indirebilecek, yaralarına merhem olacak bi çalışmanın içerisinde olmamız gerekiyor. Bu amaçlada sizleri topladık. Şu anda bugün içerisinde ilçelerimizde de kaymakamlarımızın riyasetinde bu toplantıların aynısı yapıldı. El birliği, güç birliği içerisinde Burdur olarak yapabileceklerimizi ortaya koyacağız.” Dedi.

Hatice Dursun

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.