Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 03.08.2021 - 19:05, Güncelleme: 03.08.2021 - 19:05

Eren Y.’nin tutukluluğuna devam kararı verildi

 

Eren Y.’nin tutukluluğuna devam kararı verildi

Geçtiğimiz Mart ayında sevgilisi olduğu öne sürülen Eren Y. tarafından öldürülen Gizem Canbulat’ın davası dün görüldü.
Genç kızı bıçaklayarak öldüren Eren Y.’nin tutukluğunun devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma tarihi de 26 Ekim 2021 olarak belirlendi. Mahkeme sonrası adliye binası önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan baba Hasan Canbulat, kısasa kısas ya da idam cezası verilmesini, başka canlarında yanmamasını istediklerini söyledi. Gizem Canbulat’ın babası Hasan Canbulat duruşma çıkışı yaptığı açıklamada; “Biz ilk Gizem olmasın dedik. Ülkemizde Kuran’ı Kerim’de kısasa kısas olduğu halde ne bir idam geliyor ne de ağır müebbet cezaları geliyor. Adamlar içeride besleniyor tekrar dışarı çıkarılıyor. Benim kızımı öldüren kişi eğer kısa bir ceza alacaksa, çıksın helallaşalım. Bu kadar basit eğer adalet buysa. Niye hala canlar yanıyor? 1 kişiyi dövüyorsa ceza verirsin eğer öldürüyorsa idam verirsin ya da kısasa kısas dersin. Bu her Cumhuriyette varda bizim Cumhuriyetimizde niye yok? Neymiş? Gönül meselesiymiş. Elbette gönüllü iş. İş gönül işiyse, küçücük çocuğu kandırıpta öldürmek mi gönül işi. 17 yaşında bir kız öldürüldü. Kolayca kandırıp, öldürmek mi bunların işi. Ki sürekli sevgili değiştiriyormuş. Önceki sevgilisi sonraki sevgilisi dediler içeride. Avukatları olacak kişiler de onlarda inandıkları için gönüllü olmuş deniliyor. Gönüllü olsa bile sosyal medya hesabına geliyor her şey. Öldürmek mi gerekiyordu? İdam istiyorum ya da kısasa kısas olsun. Onlar şu anda 1-0 önde. Benim görüşümde onlar 1-0 önde. Maç sporuysa ben niye geride kalıyorum? Her şeyden önce bir savcı bir hakim iyi düşünmeli. Kendi kızı olsaydı eğer nasıl bir tepki gösterirdi? ” dedi. Gizem Canbulat’ın annesi Nursel Canbulat konuşmasında; “Adalet yerini bulsun. İdam edilmesini istiyoruz biz de. 17 yaşında bizim kızımız öldürüldü. Başka kızlarda öldürülüyor. Kimsenin canının yanmasını istemiyoruz. Bizim canımız yandı başka kimsenin canı yanmasın.Adalet yerini bulsun.” Dedi. Gizem Canbulat’ın ailesinin avukatı Elif Kübra Türkcan’da davayla ilgili konuşmasında; “Dün Gizem öldürüldü. Bugün Azra öldürüldü. Yarın hepimiz ölebiliriz. Bu coğrafyada kadınlar çok zor hayatta kalıyorlar. Ama bunun sonucunda iyi hal indirimi, etkin pişmanlık, haksız tahrik gibi hususlar bizim mahkemelerimizde nedense çok fazla gözetiliyor. Kadın cinayetleri politiktir. Hiçbir kadın cinayetinin sebebi yoktur diye bir şey söylenemez. Bu sebeple üst sınırdan ceza verilmesi gerekiyor. İyi hal indirimi, kravat taktı indirimi bizim mahkemelerimide görülmemeli. Bu insanların canı yandı. 17 yaşında bir kız hayallerinden, geleceğinden oldu. Söylenecek başka hiçbir şey yok. Türkiye4de kadın cinayetleri bitmiyor. Allah bütün kadınları korusun. Hepimizin yardımcısı olsun. Çünkü gerçekten biz bu coğrafyada zor yaşıyoruz. Yine de mutluyuz. Tutukluluk hali devamına karar verildi. Umutluyuz. Ama hiçbir şekilde haksız tahrik ve iyi hal gibi indirimlerin uygulanmaması gerektiğini düşünüyoruz çünkü 17 yaşında bir çocuk öldürüldü.” Dedi. Hatice Dursun
Geçtiğimiz Mart ayında sevgilisi olduğu öne sürülen Eren Y. tarafından öldürülen Gizem Canbulat’ın davası dün görüldü.

Genç kızı bıçaklayarak öldüren Eren Y.’nin tutukluğunun devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma tarihi de 26 Ekim 2021 olarak belirlendi. Mahkeme sonrası adliye binası önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan baba Hasan Canbulat, kısasa kısas ya da idam cezası verilmesini, başka canlarında yanmamasını istediklerini söyledi.

Gizem Canbulat’ın babası Hasan Canbulat duruşma çıkışı yaptığı açıklamada;

“Biz ilk Gizem olmasın dedik. Ülkemizde Kuran’ı Kerim’de kısasa kısas olduğu halde ne bir idam geliyor ne de ağır müebbet cezaları geliyor. Adamlar içeride besleniyor tekrar dışarı çıkarılıyor. Benim kızımı öldüren kişi eğer kısa bir ceza alacaksa, çıksın helallaşalım. Bu kadar basit eğer adalet buysa. Niye hala canlar yanıyor? 1 kişiyi dövüyorsa ceza verirsin eğer öldürüyorsa idam verirsin ya da kısasa kısas dersin. Bu her Cumhuriyette varda bizim Cumhuriyetimizde niye yok?

Neymiş? Gönül meselesiymiş. Elbette gönüllü iş. İş gönül işiyse, küçücük çocuğu kandırıpta öldürmek mi gönül işi. 17 yaşında bir kız öldürüldü. Kolayca kandırıp, öldürmek mi bunların işi. Ki sürekli sevgili değiştiriyormuş. Önceki sevgilisi sonraki sevgilisi dediler içeride. Avukatları olacak kişiler de onlarda inandıkları için gönüllü olmuş deniliyor. Gönüllü olsa bile sosyal medya hesabına geliyor her şey. Öldürmek mi gerekiyordu? İdam istiyorum ya da kısasa kısas olsun. Onlar şu anda 1-0 önde. Benim görüşümde onlar 1-0 önde. Maç sporuysa ben niye geride kalıyorum?

Her şeyden önce bir savcı bir hakim iyi düşünmeli. Kendi kızı olsaydı eğer nasıl bir tepki gösterirdi? ” dedi.

Gizem Canbulat’ın annesi Nursel Canbulat konuşmasında;

“Adalet yerini bulsun. İdam edilmesini istiyoruz biz de. 17 yaşında bizim kızımız öldürüldü. Başka kızlarda öldürülüyor. Kimsenin canının yanmasını istemiyoruz. Bizim canımız yandı başka kimsenin canı yanmasın.Adalet yerini bulsun.” Dedi.

Gizem Canbulat’ın ailesinin avukatı Elif Kübra Türkcan’da davayla ilgili konuşmasında;

“Dün Gizem öldürüldü. Bugün Azra öldürüldü. Yarın hepimiz ölebiliriz. Bu coğrafyada kadınlar çok zor hayatta kalıyorlar. Ama bunun sonucunda iyi hal indirimi, etkin pişmanlık, haksız tahrik gibi hususlar bizim mahkemelerimizde nedense çok fazla gözetiliyor. Kadın cinayetleri politiktir. Hiçbir kadın cinayetinin sebebi yoktur diye bir şey söylenemez. Bu sebeple üst sınırdan ceza verilmesi gerekiyor. İyi hal indirimi, kravat taktı indirimi bizim mahkemelerimide görülmemeli. Bu insanların canı yandı. 17 yaşında bir kız hayallerinden, geleceğinden oldu. Söylenecek başka hiçbir şey yok. Türkiye4de kadın cinayetleri bitmiyor. Allah bütün kadınları korusun. Hepimizin yardımcısı olsun. Çünkü gerçekten biz bu coğrafyada zor yaşıyoruz. Yine de mutluyuz. Tutukluluk hali devamına karar verildi. Umutluyuz. Ama hiçbir şekilde haksız tahrik ve iyi hal gibi indirimlerin uygulanmaması gerektiğini düşünüyoruz çünkü 17 yaşında bir çocuk öldürüldü.” Dedi.

Hatice Dursun

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.