Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 19.08.2021 - 12:42, Güncelleme: 19.08.2021 - 12:42

Emniyetten tarihi eser kaçakçılarına baskın

 

Emniyetten tarihi eser kaçakçılarına baskın

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İl Merkezi ve Bucak İlcesinde 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmesine dair açıklama yapılarak kamuoyu bilgilendirildi;
Düzenlenen operasyonda, (Y.M.) isimli şahıs ve birlikte hareket ettiği tespit edilen; (M.B.), (H.D.), (Ö.D.), (Ö.E.), (İ.B.) isimli şahısların adreslerinde;  Toplam 98 parça tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen sikke, yüzük ve metal obje, 9 Adet cep telefonu, 1 Adet tüfek ve tüfeğe ait 23 adet dolu fişek, 1 Adet kurusıkı tabanca ve tabancaya ait 18 adet dolu fişek, 1 Adet hilti, 5 Adet hilti ucu, 1 Adet jeneratör, Yaklaşık 50 metre kablo ve kazı yapmada kullanılan malzemeler ele geçirildi. (Y.M.), (M.B.), (H.D.), (Ö.D.), (Ö.E.), (İ.B.) isimli şahıslar 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçu kapsamında gözaltına alındılar.   Gözaltına alınan (Y.M.), (M.B.), (H.D.), (Ö.D.), (Ö.E.), (İ.B.)  isimli şahıslar çıkarıldığı adli merciler tarafından Adli Kontrol Şartı ve Yurt Dışı Çıkış Yasağı kararı ile serbest bırakıldılar. Güvenlik güçlerince İl genelinde kültür ve tabiat varlıklarının korunması, tarihi eser kaçakçılığının önlenmesi yönelik yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmekte.  
İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince İl Merkezi ve Bucak İlcesinde 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmesine dair açıklama yapılarak kamuoyu bilgilendirildi;

Düzenlenen operasyonda, (Y.M.) isimli şahıs ve birlikte hareket ettiği tespit edilen; (M.B.), (H.D.), (Ö.D.), (Ö.E.), (İ.B.) isimli şahısların adreslerinde; 

Toplam 98 parça tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen sikke, yüzük ve metal obje,

9 Adet cep telefonu,

1 Adet tüfek ve tüfeğe ait 23 adet dolu fişek,

1 Adet kurusıkı tabanca ve tabancaya ait 18 adet dolu fişek,

1 Adet hilti,

5 Adet hilti ucu,

1 Adet jeneratör,

Yaklaşık 50 metre kablo ve kazı yapmada kullanılan malzemeler ele geçirildi.

(Y.M.), (M.B.), (H.D.), (Ö.D.), (Ö.E.), (İ.B.) isimli şahıslar 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçu kapsamında gözaltına alındılar.

 

Gözaltına alınan (Y.M.), (M.B.), (H.D.), (Ö.D.), (Ö.E.), (İ.B.)  isimli şahıslar çıkarıldığı adli merciler tarafından Adli Kontrol Şartı ve Yurt Dışı Çıkış Yasağı kararı ile serbest bırakıldılar.

Güvenlik güçlerince İl genelinde kültür ve tabiat varlıklarının korunması, tarihi eser kaçakçılığının önlenmesi yönelik yürütülen çalışmalara aralıksız devam edilmekte.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.