Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 04.08.2021 - 13:00, Güncelleme: 04.08.2021 - 13:00

CHP Kadın Kolları Başkanı Gezer; Katledilen her kadın bizim isyanımızdır!

 

CHP Kadın Kolları Başkanı Gezer; Katledilen her kadın bizim isyanımızdır!

Antalya'da evinde ölü bulunan, kendisinden 5 gündür haber alınamayan gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu (21)’nun cinayetiyle ilgili CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer açıklamada bulundu.
Başkan Gezer açıklamasında “kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın sona ermesi için 6284 sayılı kanun etkin olarak uygulanmalı ve bütün isyanımıza rağmen geri çekilen İstanbul Sözleşmesi tekrar yürürlüğe girmelidir. Toplumun en savunmasız kesimi olan çocuklarımızın yaşam hakkının elinden alınması noktasında suçlarda ceza indirimi yapılmamalıdır.” Sözleriyle İstanbul Sözleşmesi’nin önemine dikkat çekti. CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, konuşmasında; Antalya’da 5 gündür kendisinden haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu’nun cesedine ulaşılmıştır. Katil, sapık Mustafa Murat Ayhan tarafından tecavüz edilip, 5 parçaya ayrılıp, cesedini ormanlık bir alana gömerek saklamıştır. Sözün bittiği yer. Kadınlarımız, genç kızlarımız, çocuklarımız, geleceğimiz, yarınlarımız göz göre göre katlediliyor. Azra gözü dönmüş bir caninin kurbanı olmuştur. Çok üzgünüz, kızgınız. Daha 21 yaşında üniversite öğrencisi Azra hayallerinden, ailesinden, yaşamdan koparılmıştır. Artık yeter diyoruz. Hiçbir çocuğun, kadının can güvenliği kalmadı. Sokaklarda insan kılıklı caniler, sapıklar ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor. Gencecik, savunmasız, hayatının baharında kızlarımız, çocuklarımız katlediliyor. En temel hakkı olan yaşam hakkı ellerinden alınıyor. Bu vicdansız canilere gereken yaptırımlar uygulanmadığı, caydırıcı cezalar verilmediği sürece, erkek yargı, erkek devlet anlayışı değişmediği sürece kadınları güçlendirici önlemler alınmadıkça şiddet, taciz, tecavüz önlenemeyecektir. 6284 sayılı İstanbul Sözleşmesi’ni uygulayın ki kadınların ve çocukların yaşam hakları ellerinden alınmasın. Biz ülke olarak her geçen gün daha da geriye giderek Ortaçağ zihniyetine teslim olmaktayız. Küçük çocuklara kadın gözüyle bakmaya başladığımızdan beri ülkenin bütün dengeleri alt üst oldu. Kadın cinayetlerindeki ve kadına yönelik şiddetteki korkunç artış; bir kişinin annesinin diz kapağından bile tahrik olabileceğine utanmadan söyleyebilen, hamilelerin sokağa çıkmasının edepsizlik olduğunu söyleyen, 6 yaşındaki kız çocuğuyla evlenmek mümkündür diyen zihniyetin kadınlar üzerinden yürütülen yanlış politikaların sonucudur. Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın sona ermesi için 6284 sayılı kanun etkin olarak uygulanmalı ve bütün isyanımıza rağmen geri çekilen İstanbul Sözleşmesi tekrar yürürlüğe girmelidir. Toplumun en savunmasız kesimi olan çocuklarımızın yaşam hakkının elinden alınması noktasında suçlarda ceza indirimi yapılmamalıdır. Her gün onlarca kadının, çocuğun şiddete, tacize, tecavüze, cinayete uğramamasını defalarca konuşulmasını, bir gün lanetlenmesini değil bu vahşetlere bir an önce DUR denilmesini istiyor ve bekliyoruz, Biz çok şey mi istiyoruz? Yaşamak istiyoruz. Azralar, Gizemler, Emineler yaşasın istiyoruz. Katledilen her kadın bizim isyanımızdır.” Dedi. Hatice Dursun
Antalya'da evinde ölü bulunan, kendisinden 5 gündür haber alınamayan gazetecilik bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu (21)’nun cinayetiyle ilgili CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer açıklamada bulundu.

Başkan Gezer açıklamasında “kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın sona ermesi için 6284 sayılı kanun etkin olarak uygulanmalı ve bütün isyanımıza rağmen geri çekilen İstanbul Sözleşmesi tekrar yürürlüğe girmelidir. Toplumun en savunmasız kesimi olan çocuklarımızın yaşam hakkının elinden alınması noktasında suçlarda ceza indirimi yapılmamalıdır.” Sözleriyle İstanbul Sözleşmesi’nin önemine dikkat çekti.

CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, konuşmasında;

Antalya’da 5 gündür kendisinden haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu’nun cesedine ulaşılmıştır. Katil, sapık Mustafa Murat Ayhan tarafından tecavüz edilip, 5 parçaya ayrılıp, cesedini ormanlık bir alana gömerek saklamıştır.

Sözün bittiği yer. Kadınlarımız, genç kızlarımız, çocuklarımız, geleceğimiz, yarınlarımız göz göre göre katlediliyor.

Azra gözü dönmüş bir caninin kurbanı olmuştur. Çok üzgünüz, kızgınız.

Daha 21 yaşında üniversite öğrencisi Azra hayallerinden, ailesinden, yaşamdan koparılmıştır. Artık yeter diyoruz. Hiçbir çocuğun, kadının can güvenliği kalmadı. Sokaklarda insan kılıklı caniler, sapıklar ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor. Gencecik, savunmasız, hayatının baharında kızlarımız, çocuklarımız katlediliyor. En temel hakkı olan yaşam hakkı ellerinden alınıyor.

Bu vicdansız canilere gereken yaptırımlar uygulanmadığı, caydırıcı cezalar verilmediği sürece, erkek yargı, erkek devlet anlayışı değişmediği sürece kadınları güçlendirici önlemler alınmadıkça şiddet, taciz, tecavüz önlenemeyecektir.

6284 sayılı İstanbul Sözleşmesi’ni uygulayın ki kadınların ve çocukların yaşam hakları ellerinden alınmasın.

Biz ülke olarak her geçen gün daha da geriye giderek Ortaçağ zihniyetine teslim olmaktayız. Küçük çocuklara kadın gözüyle bakmaya başladığımızdan beri ülkenin bütün dengeleri alt üst oldu. Kadın cinayetlerindeki ve kadına yönelik şiddetteki korkunç artış; bir kişinin annesinin diz kapağından bile tahrik olabileceğine utanmadan söyleyebilen, hamilelerin sokağa çıkmasının edepsizlik olduğunu söyleyen, 6 yaşındaki kız çocuğuyla evlenmek mümkündür diyen zihniyetin kadınlar üzerinden yürütülen yanlış politikaların sonucudur.

Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın sona ermesi için 6284 sayılı kanun etkin olarak uygulanmalı ve bütün isyanımıza rağmen geri çekilen İstanbul Sözleşmesi tekrar yürürlüğe girmelidir. Toplumun en savunmasız kesimi olan çocuklarımızın yaşam hakkının elinden alınması noktasında suçlarda ceza indirimi yapılmamalıdır.

Her gün onlarca kadının, çocuğun şiddete, tacize, tecavüze, cinayete uğramamasını defalarca konuşulmasını, bir gün lanetlenmesini değil bu vahşetlere bir an önce DUR denilmesini istiyor ve bekliyoruz,

Biz çok şey mi istiyoruz?

Yaşamak istiyoruz.

Azralar, Gizemler, Emineler yaşasın istiyoruz. Katledilen her kadın bizim isyanımızdır.” Dedi.

Hatice Dursun

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.