Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 19.11.2021 - 15:33, Güncelleme: 19.11.2021 - 15:35

Belediyeden gezici hayvan kliniği hizmeti

 

Belediyeden gezici hayvan kliniği hizmeti

Burdur Belediyesi Kasım Ayı 2. Oturumu Sultanderesi Hizmet Kampüsü’nde yapıldı.
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü biriminde hayata geçecek olan yeni uygulama hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Ercengiz açıklamasında geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden hibe alınan otobüslerden bir tanesini gezici hayvan kliniğine dönüştüreceklerini; İl Özel İdaresi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve gerekirse üniversiteden de destek alarak bir ekip oluşturup köylere giderek hayvanları yerinde kısırlaştırıp, tedavilerini yapıp sokak hayvanları popülasyonunun önüne geçmeyi planladıklarını söyledi. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz belediye meclisinde yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta Antalya’da Antalya Akdeniz Belediyeler Birliği’nin başkanlığında yapılan ve 9.’suna katıldığımız fuarda zamanı uygun olup bizlerle birlikte fuara katılan meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca fuar standımızın Burdur motiflerini yansıtması açısından iyi hazırlanmış olduğunu bizlerde gördük. Orada yapılan oylamayla da Burdur Belediyemizin standı birinciliğe layık görülmüş. Bu çok bir anlam ifade etmeyebilir belki ama bizim asıl amacımız fuarlara katılarak Burdurumuzun görünürlüğünü artırmak. Mutlaka oradan buralara bir merak uyandırabilmek. Bunu da sağlamaya çalışıyoruz. Girişimci kooperatif kadınlarımızın yavaş yavaş daha görülür olmasıyla birlikte haftasonları artık Antalya’dan birtakım turizm yol güzergahlarını oluşturabileceğimizi düşünüyoruz ve başladı da. Bunu da söylemek isterim. İnşallah Burdurumuzun daha çok tanındığı alanlarda birlikte Burdurumuza dışarıdan kaynak getireceğimize inanıyorum. Geçtiğimiz günlerde Veteriner hizmetlerinde iyi bir çalışma başlattık. Sokak hayvanlarına Burdur Alay Komutanlığımızla ortak bir protokolle artan besin artıklarından mama yapmaya başlamıştık. Son dönemde artan hayvan popülasyonunun temel nedeninin maalesef kent kırsalımızda bakılamayan büyük çoban köpeklerinin her şehre gelişlerinde taşınması neticesinde maalesef sokak köpeğinden farklı ırkların Burdur’da çok fazla sayıda yayıldığını görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde hibe aldığımız otobüslerden bir tanesini gezici hayvan kliniğine dönüştürüyoruz ve İl Özel İdaremiz, Tarım ve Orman İl Müdürlüğmüzle ve gerekirse üniversiteden de destek alarak bir ekip oluşturup köylerimize, kent kırsalımıza giderek hayvanları yerinde kısırlaştırıp, tedavilerini yapıp hayvanların mobilizasyonunun önüne geçmeyi planlıyoruz. Çünkü şu anda sokaktaki yurttaşımızla hayvanseverler arasında önemli bir tartışma konusu olan ve bizi ilgili sayılı yasa ile sadece kısırlaştırıp, rehabilite edip yeniden doğasına bırakmakla mükellef bırakan bu yasa nedeniyle maalesef sokaktaki hayvanımızı zaman zaman ya da sokaktaki insanımızı zaman zaman karşı karşıya getirmek durumunda kalınıyor. Bunun önlemini alabilmek içinde hayvan popülasyonu sayısını kent merkezinde azaltabilme.” Dedi. Hatice Alhan  
Burdur Belediyesi Kasım Ayı 2. Oturumu Sultanderesi Hizmet Kampüsü’nde yapıldı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü biriminde hayata geçecek olan yeni uygulama hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Ercengiz açıklamasında geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden hibe alınan otobüslerden bir tanesini gezici hayvan kliniğine dönüştüreceklerini; İl Özel İdaresi, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve gerekirse üniversiteden de destek alarak bir ekip oluşturup köylere giderek hayvanları yerinde kısırlaştırıp, tedavilerini yapıp sokak hayvanları popülasyonunun önüne geçmeyi planladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz belediye meclisinde yaptığı açıklamada;

“Geçtiğimiz hafta Antalya’da Antalya Akdeniz Belediyeler Birliği’nin başkanlığında yapılan ve 9.’suna katıldığımız fuarda zamanı uygun olup bizlerle birlikte fuara katılan meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca fuar standımızın Burdur motiflerini yansıtması açısından iyi hazırlanmış olduğunu bizlerde gördük. Orada yapılan oylamayla da Burdur Belediyemizin standı birinciliğe layık görülmüş. Bu çok bir anlam ifade etmeyebilir belki ama bizim asıl amacımız fuarlara katılarak Burdurumuzun görünürlüğünü artırmak. Mutlaka oradan buralara bir merak uyandırabilmek. Bunu da sağlamaya çalışıyoruz. Girişimci kooperatif kadınlarımızın yavaş yavaş daha görülür olmasıyla birlikte haftasonları artık Antalya’dan birtakım turizm yol güzergahlarını oluşturabileceğimizi düşünüyoruz ve başladı da. Bunu da söylemek isterim. İnşallah Burdurumuzun daha çok tanındığı alanlarda birlikte Burdurumuza dışarıdan kaynak getireceğimize inanıyorum.

Geçtiğimiz günlerde Veteriner hizmetlerinde iyi bir çalışma başlattık. Sokak hayvanlarına Burdur Alay Komutanlığımızla ortak bir protokolle artan besin artıklarından mama yapmaya başlamıştık. Son dönemde artan hayvan popülasyonunun temel nedeninin maalesef kent kırsalımızda bakılamayan büyük çoban köpeklerinin her şehre gelişlerinde taşınması neticesinde maalesef sokak köpeğinden farklı ırkların Burdur’da çok fazla sayıda yayıldığını görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde hibe aldığımız otobüslerden bir tanesini gezici hayvan kliniğine dönüştürüyoruz ve İl Özel İdaremiz, Tarım ve Orman İl Müdürlüğmüzle ve gerekirse üniversiteden de destek alarak bir ekip oluşturup köylerimize, kent kırsalımıza giderek hayvanları yerinde kısırlaştırıp, tedavilerini yapıp hayvanların mobilizasyonunun önüne geçmeyi planlıyoruz. Çünkü şu anda sokaktaki yurttaşımızla hayvanseverler arasında önemli bir tartışma konusu olan ve bizi ilgili sayılı yasa ile sadece kısırlaştırıp, rehabilite edip yeniden doğasına bırakmakla mükellef bırakan bu yasa nedeniyle maalesef sokaktaki hayvanımızı zaman zaman ya da sokaktaki insanımızı zaman zaman karşı karşıya getirmek durumunda kalınıyor. Bunun önlemini alabilmek içinde hayvan popülasyonu sayısını kent merkezinde azaltabilme.” Dedi.

Hatice Alhan

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.