Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

ASM’lerde çalışan hemşireler kadro istiyor

Manşet 14.01.2023 - 10:54, Güncelleme: 14.01.2023 - 10:54 1078 kez okundu.
 

ASM’lerde çalışan hemşireler kadro istiyor

Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, 300 bin hemşireye kadro verildiği gibi kendilerine de kadro verilmesini istiyor.

Hemşire, ATT, ebe, tıbbi sekreter, temizlik personelleri olarak istihdam edilen Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, aynı riskleri göze alarak çalıştırıldıkları bu sektörde ayrıştırılma yapılmasını istemediklerini dile getiriyorlar. Meclis gündeminde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yürüttüğü kadro çalışmalarının olduğunu belirten Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, "Mağduriyetlerimiz saymakla bitmez ama birkaç sorunumuzu ve talebimizi iletmek istiyoruz." dediler. Yapılan videolu paylaşımda şu ifadeler kullanıldı: Aile sağlığı Merkezlerinde 4a Sgk’lı sağlık personelleri gruplandırma dahili (hemşire, ATT, ebe) tıbbi sekreter, temizlik personelleri olarak istihdam edilen çalışanlardır. Bilindiği üzere meclis gündeminde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin’in yürüttüğü kadro çalışmaları var. Bu kadro çalışmaları yapılırken  Aile Sağlı Merkezlerinde hekimlerin hizmet satın alma adı altında çalıştırdığı özlük ve mali haklarından mahrum kalan sayıları 20 bine yakın sağlık personelleriyiz. Aynı riskleri göze alarak çalıştığımız bu sektörde ayrıştırılma yapılması bizlerin mağduriyetini artırırken özveriyle çalışan kalifiyeli, diplomalı personellerinizin yıpranmasına neden oluyor. Müsadenizle mağduriyetlerimiz saymakla bitmez ama birkaç sorunumuzu ve talebimizi iletmek istiyorum. -İş güvencemiz yok, geleceğe kaygıyla bakmak istemiyoruz ve kadro talep ediyoruz. - Aynı mesleki yeterlilikteki personellerin eşit maaş almasını talep ediyoruz. - Hekimlere bağlı değil sağlık bakanlığına bağlı çalışmak istiyoruz. -Yönetmelikteki görev tanımımızın ünvanımıza uygun açık anlaşılır bir ibareyle belirtilmesini istiyoruz. -Becayiş hakkı, tayin hakkı, ilave tediye, yer değişikliği, promosyon ve giyim yardımı gibi birçok sosyal haktan mahrum kalmak istemiyoruz. Sizlerden istirhamım konuyu ilgili bakanlıklara taşıyarak yaşanılan bu ayrımcılığa, haksızlığa son verdirmeniz.Emeğimizin karşılığı dışında bir talebimiz yok eşitlik istiyoruz, hakkımızı istiyoruz.” Hayal Girişim
Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, 300 bin hemşireye kadro verildiği gibi kendilerine de kadro verilmesini istiyor.

Hemşire, ATT, ebe, tıbbi sekreter, temizlik personelleri olarak istihdam edilen Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, aynı riskleri göze alarak çalıştırıldıkları bu sektörde ayrıştırılma yapılmasını istemediklerini dile getiriyorlar. Meclis gündeminde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yürüttüğü kadro çalışmalarının olduğunu belirten Aile Sağlığı Merkezlerinde 4a SGK'lı sağlık personelleri, "Mağduriyetlerimiz saymakla bitmez ama birkaç sorunumuzu ve talebimizi iletmek istiyoruz." dediler.

Yapılan videolu paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

Aile sağlığı Merkezlerinde 4a Sgk’lı sağlık personelleri gruplandırma dahili (hemşire, ATT, ebe) tıbbi sekreter, temizlik personelleri olarak istihdam edilen çalışanlardır. Bilindiği üzere meclis gündeminde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin’in yürüttüğü kadro çalışmaları var. Bu kadro çalışmaları yapılırken  Aile Sağlı Merkezlerinde hekimlerin hizmet satın alma adı altında çalıştırdığı özlük ve mali haklarından mahrum kalan sayıları 20 bine yakın sağlık personelleriyiz. Aynı riskleri göze alarak çalıştığımız bu sektörde ayrıştırılma yapılması bizlerin mağduriyetini artırırken özveriyle çalışan kalifiyeli, diplomalı personellerinizin yıpranmasına neden oluyor.

Müsadenizle mağduriyetlerimiz saymakla bitmez ama birkaç sorunumuzu ve talebimizi iletmek istiyorum.

-İş güvencemiz yok, geleceğe kaygıyla bakmak istemiyoruz ve kadro talep ediyoruz.

- Aynı mesleki yeterlilikteki personellerin eşit maaş almasını talep ediyoruz.

- Hekimlere bağlı değil sağlık bakanlığına bağlı çalışmak istiyoruz.

-Yönetmelikteki görev tanımımızın ünvanımıza uygun açık anlaşılır bir ibareyle belirtilmesini istiyoruz.

-Becayiş hakkı, tayin hakkı, ilave tediye, yer değişikliği, promosyon ve giyim yardımı gibi birçok sosyal haktan mahrum kalmak istemiyoruz.

Sizlerden istirhamım konuyu ilgili bakanlıklara taşıyarak yaşanılan bu ayrımcılığa, haksızlığa son verdirmeniz.Emeğimizin karşılığı dışında bir talebimiz yok eşitlik istiyoruz, hakkımızı istiyoruz.”

Hayal Girişim

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.