Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 16.11.2021 - 17:44, Güncelleme: 16.11.2021 - 17:44

Arama Kurtarma Botu AFAD’a teslim edildi

 

Arama Kurtarma Botu AFAD’a teslim edildi

İl Özel İdaresi tarafından alımı gerçekleştirilen arama kurtarma botu, AFAD İl Müdürlüğü’ne İl Özel İdaresi binası önünde teslim edildi.
Teslim törenine İl Özel İdare Genel Sekreteri Asım Ertilav, AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz ve çalışanlar katıldı. İl Özel İdare Genel Sekreteri Asım Ertilav, 4X4 hafif tonajlı arama kurtarma aracı ve kurtarma botunun yatırım miktarı yaklaşık 650 bin tl civarında olduğunu aktardı. AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz’de, Botun motoronun 50 beygir gücünde ve çapma ve kırılmalara karşı dayanıklı olduğu bilgisini verdi. Ayrıca üzerinde 10 kişiye kadar taşıma imkanının bulunduğunu ve su üstü arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılabilecek bir bot konumunda olduğunu belirtti. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav konuyla ilgili açıklamasında; “AFAD İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalarda İl Özel İdaremiz olarak AFAD İl Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde destek olmaya devam ediyoruz. Malumunuz İçişleri Bakanlığımız tarafından 2021 yılı afetlere karşı bilincin oluşturulması, farkındalığın geliştirilmesi ve risklere karşı alınacak önlemler ve risklerin azaltılması konusunda bilincin artırılması amacıyla bu yıl Türkiye Afet Eğitim Yılı olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda AFAD İl Müdürlüğümüze arama kurtarma botunu Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda AFAD İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu proje kapsamında İl Özel İdaremiz tarafından alımı gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla bu kapsamda yine AFAD İl Müdürlüğümüze bir araç alımının da işlemleri başlatılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle bu araçların ilimize ve AFAD İl Müdürlüğümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum ve AFAD İl Müdürlüğümüzün çalışmalarında başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.” Dedi. AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz konuşmasında; “İlimiz Gölle Yöresi olmasından dolayı Salda Gölümüz, Burdur Gölümüz Burdur il sınırları içerisinde olmasından dolayı son yıllarda Salda Gölü’ndeki ziyaretçi sayısının artmasından dolayı bizde olası su üstü arama kurtarma olaylarında daha etkin ve verimli mücadele etmek amacıyla Özel İdaremize bir proje sunduk. Sayın Valimizinde uygun görmesi ve destekleriyle Özel İdaremiz tarafından görmüş olduğunuz bot bugün envanterimize girmiş bulunmakta. Biz afet ve acil durumlarda son teknoloji ve donanımlı araçlarla müdahale etmemiz gerekiyor. Her zaman hazır olmamız gerekiyor ve araç parkımızıda sürekli yenilememiz gerekiyor. Bu konuda Özeli İdaremiz şimdiye kadar bize her zaman destek oldular. Sayın Valimize ve Genel Sekreterime kurumumuza vermiş oldukları destek için canı gönülden teşekkür ediyorum. Genel Sekreterimizin de dediği gibi önümüzdeki ayda inşallah bir mani çıkmazsa 4X4 hafif tonajlı arama kurtarma aracını envanterimizi alacağız. Önümüzdeki olaylara daha etkin ve kısa sürede müdahale etme şansımız olacaktır. AFAD İl Müdürlüğümüzde olan araç ve gereçler ilimizdeki bütün kurumlarındır. Biz bütün envanterimizi paydaş kurumlarımıza her zaman açtık. Bundan sonra da açmaya devam edeceğiz. Kurumlarımızdan da botla ilgili talep geldiğinde onlarında istifadelerine sunacağımızı da buradan belirtmek isterim.” Dedi. Haber merkezi
İl Özel İdaresi tarafından alımı gerçekleştirilen arama kurtarma botu, AFAD İl Müdürlüğü’ne İl Özel İdaresi binası önünde teslim edildi.

Teslim törenine İl Özel İdare Genel Sekreteri Asım Ertilav, AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz ve çalışanlar katıldı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Asım Ertilav, 4X4 hafif tonajlı arama kurtarma aracı ve kurtarma botunun yatırım miktarı yaklaşık 650 bin tl civarında olduğunu aktardı.

AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz’de, Botun motoronun 50 beygir gücünde ve çapma ve kırılmalara karşı dayanıklı olduğu bilgisini verdi. Ayrıca üzerinde 10 kişiye kadar taşıma imkanının bulunduğunu ve su üstü arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılabilecek bir bot konumunda olduğunu belirtti.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav konuyla ilgili açıklamasında;

“AFAD İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalarda İl Özel İdaremiz olarak AFAD İl Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde destek olmaya devam ediyoruz. Malumunuz İçişleri Bakanlığımız tarafından 2021 yılı afetlere karşı bilincin oluşturulması, farkındalığın geliştirilmesi ve risklere karşı alınacak önlemler ve risklerin azaltılması konusunda bilincin artırılması amacıyla bu yıl Türkiye Afet Eğitim Yılı olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda AFAD İl Müdürlüğümüze arama kurtarma botunu Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda AFAD İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu proje kapsamında İl Özel İdaremiz tarafından alımı gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla bu kapsamda yine AFAD İl Müdürlüğümüze bir araç alımının da işlemleri başlatılmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle bu araçların ilimize ve AFAD İl Müdürlüğümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum ve AFAD İl Müdürlüğümüzün çalışmalarında başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.” Dedi.

AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz konuşmasında;

“İlimiz Gölle Yöresi olmasından dolayı Salda Gölümüz, Burdur Gölümüz Burdur il sınırları içerisinde olmasından dolayı son yıllarda Salda Gölü’ndeki ziyaretçi sayısının artmasından dolayı bizde olası su üstü arama kurtarma olaylarında daha etkin ve verimli mücadele etmek amacıyla Özel İdaremize bir proje sunduk. Sayın Valimizinde uygun görmesi ve destekleriyle Özel İdaremiz tarafından görmüş olduğunuz bot bugün envanterimize girmiş bulunmakta. Biz afet ve acil durumlarda son teknoloji ve donanımlı araçlarla müdahale etmemiz gerekiyor. Her zaman hazır olmamız gerekiyor ve araç parkımızıda sürekli yenilememiz gerekiyor. Bu konuda Özeli İdaremiz şimdiye kadar bize her zaman destek oldular. Sayın Valimize ve Genel Sekreterime kurumumuza vermiş oldukları destek için canı gönülden teşekkür ediyorum.

Genel Sekreterimizin de dediği gibi önümüzdeki ayda inşallah bir mani çıkmazsa 4X4 hafif tonajlı arama kurtarma aracını envanterimizi alacağız. Önümüzdeki olaylara daha etkin ve kısa sürede müdahale etme şansımız olacaktır.

AFAD İl Müdürlüğümüzde olan araç ve gereçler ilimizdeki bütün kurumlarındır. Biz bütün envanterimizi paydaş kurumlarımıza her zaman açtık. Bundan sonra da açmaya devam edeceğiz. Kurumlarımızdan da botla ilgili talep geldiğinde onlarında istifadelerine sunacağımızı da buradan belirtmek isterim.” Dedi.

Haber merkezi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.