Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 14.09.2021 - 14:56, Güncelleme: 14.09.2021 - 14:56

“Ahilik kültürü yüz yıllarca devam edecek”

 

“Ahilik kültürü yüz yıllarca devam edecek”

Anadolu topraklarında ticaret ve ekonomide birlik, beraberlik, dürüstlük, hoşgörüyü ve sevgiyi sanat ile birleştiren Ahilik kültürünün 34. Yıldönümü.
Ahilik teşkilatı, toplumda huzur ve barışı temin eden bir kültürdür. Dürüstlük, kul hakkı, helal lokma, çalışma, yardımlaşma ve paylaşma gibi ahlaki erdemler, ‘Ahilik’ kavramının temel taşıdır. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Ahilik Haftası önemi ve kutlamalarıyla ilgili gazetemize açıklamada bulundu. Dayanışma ve birliğin sembolü Ahilik kültürünü esnaf ve sanatkârın sürdürmeye devam ettiğini hatırlatan Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sipahi, “2 milyonun üzerindeki esnafımızın sürdürdüğü, dayanışma, paylaşma ve birliğin sembolü olan Ahilik kültürümüz yüzyıllarca var olmaya devam edecek. Geçmişten gelen günümüze ışık tutan bu değerli kültür mirasımızı yaşatmaya devam edeceğiz. Ahiliğin temsilcisi esnaf ve sanatkârımızın ve tüm ülkemizin Ahilik Haftası’nı kutluyorum” dedi. AHİLİK TEŞKİLATININ TEMSİLCİSİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ Ticarette güzel ahlakı ve düzeni anlatan Ahilik ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, “Ticarette güzel ahlakı, komşusu siftah yapmadıysa ikinci müşterisini ona gönderecek kadar cömert ve iyi yürekli olmayı, birlik, dayanışma ve paylaşmayı en önemli ilke olarak görmeyi tanımlayan Ahilik kültürümüz yüzyıllarca var olmaya devam edecektir. Toplumumuzun ve ticari hayatımızın olmazsa olmazı bu güzel davranışlar bütününün temsilcisi esnaf ve sanatkârımız da aynı şekilde bu kültürün aynası olmayı sürdürecektir. Değişen ve gelişen dünya düzenine karşı iyi ve ahlaklı ticareti ayakta tutmak ne kadar zorlaşsa da esnaf ve sanatkarımızı haksız rekabete karşı korumalıyız. Onun ayakta kalması, diğer esnaf komşusunun da ekonominin de ayakta kalması demektir. Ahilik bizlere miras olmakla beraber, sokakların ışığı, sesi, koruyucusu esnafımızın da toplumun sosyal düzeninin korunmasının en önemli kriteridir. Bu teşkilatın temsilcisi olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu. AHİLİK KUTLAMALARI GÖRKEMLİ OLACAK “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ahilik Haftası kutlamalarını görkemli ve çoşkulu bir şekilde kutlayacağız. Kırşehir’de gerçekleşecek final final niteliğindeki kutlama programı aynı zamanda eş zamanlı olarak 81 ilimizde de devam edecek. Öncelikle Ahi Teşkilatının kurucusu Ahi Evran’ı saygıyla anıyor, yüzyıllardır süre gelen bu kültürde emek ve alın teri ile güzel ahlaklı ticareti sürdüren tüm esnaf ve sanatkarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde geçen bir kutlama haftası diliyorum.”dedi. Hatice Dursun
Anadolu topraklarında ticaret ve ekonomide birlik, beraberlik, dürüstlük, hoşgörüyü ve sevgiyi sanat ile birleştiren Ahilik kültürünün 34. Yıldönümü.

Ahilik teşkilatı, toplumda huzur ve barışı temin eden bir kültürdür. Dürüstlük, kul hakkı, helal lokma, çalışma, yardımlaşma ve paylaşma gibi ahlaki erdemler, ‘Ahilik’ kavramının temel taşıdır.

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Ahilik Haftası önemi ve kutlamalarıyla ilgili gazetemize açıklamada bulundu.

Dayanışma ve birliğin sembolü Ahilik kültürünü esnaf ve sanatkârın sürdürmeye devam ettiğini hatırlatan Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sipahi, “2 milyonun üzerindeki esnafımızın sürdürdüğü, dayanışma, paylaşma ve birliğin sembolü olan Ahilik kültürümüz yüzyıllarca var olmaya devam edecek. Geçmişten gelen günümüze ışık tutan bu değerli kültür mirasımızı yaşatmaya devam edeceğiz. Ahiliğin temsilcisi esnaf ve sanatkârımızın ve tüm ülkemizin Ahilik Haftası’nı kutluyorum” dedi.

AHİLİK TEŞKİLATININ TEMSİLCİSİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

Ticarette güzel ahlakı ve düzeni anlatan Ahilik ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, “Ticarette güzel ahlakı, komşusu siftah yapmadıysa ikinci müşterisini ona gönderecek kadar cömert ve iyi yürekli olmayı, birlik, dayanışma ve paylaşmayı en önemli ilke olarak görmeyi tanımlayan Ahilik kültürümüz yüzyıllarca var olmaya devam edecektir. Toplumumuzun ve ticari hayatımızın olmazsa olmazı bu güzel davranışlar bütününün temsilcisi esnaf ve sanatkârımız da aynı şekilde bu kültürün aynası olmayı sürdürecektir. Değişen ve gelişen dünya düzenine karşı iyi ve ahlaklı ticareti ayakta tutmak ne kadar zorlaşsa da esnaf ve sanatkarımızı haksız rekabete karşı korumalıyız. Onun ayakta kalması, diğer esnaf komşusunun da ekonominin de ayakta kalması demektir. Ahilik bizlere miras olmakla beraber, sokakların ışığı, sesi, koruyucusu esnafımızın da toplumun sosyal düzeninin korunmasının en önemli kriteridir. Bu teşkilatın temsilcisi olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

AHİLİK KUTLAMALARI GÖRKEMLİ OLACAK

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ahilik Haftası kutlamalarını görkemli ve çoşkulu bir şekilde kutlayacağız. Kırşehir’de gerçekleşecek final final niteliğindeki kutlama programı aynı zamanda eş zamanlı olarak 81 ilimizde de devam edecek. Öncelikle Ahi Teşkilatının kurucusu Ahi Evran’ı saygıyla anıyor, yüzyıllardır süre gelen bu kültürde emek ve alın teri ile güzel ahlaklı ticareti sürdüren tüm esnaf ve sanatkarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde geçen bir kutlama haftası diliyorum.”dedi.

Hatice Dursun

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.