Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

2023 UMUTLAR, HAYALLER, GERÇEKLER

Manşet 04.01.2023 - 11:51, Güncelleme: 04.01.2023 - 11:51 790 kez okundu.
 

2023 UMUTLAR, HAYALLER, GERÇEKLER

Daha dün 2022 yılını yolcu ettik , yeni yılı karşılama seremonileri ile de 2023 yılına merhaba dedik. Beklentilerimiz, umutlarımız , hayallerimizle ve gerçeklerle yine yüzleştik ve yüzleşmeye de devam edeceğiz. Ne değişti, sadece bir takvim yaprağının değişiminden öteye geçmeyen sanal bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Bir anda her şeyin değişmesini elbette beklemiyoruz ancak ne hayal kırıklıkları yaşamak ne de gerçeklerden uzak bir dünyada yaşamak istiyoruz.

İnsan olarak psikolojik varlığımızı fiziki bedenimizle uyumlu hale getiremediğimiz müddetçe   yaşadığımız değişimlerin maalesef farkında olamayacağız. Sınırsız beklentilerimizi sınırlı imkanlarla nasıl bağdaştıracağız. Her yeni gün taze umutlara , her gece yeni bir sabaha gebe. 2023 yılı da ülkemiz ve milletimiz için çok şeylerin habercisi... 2023' te öncelikle Cumhuriyetimizin 100.cü yılına ulaşmanın gururunu,  mutluluğunu ve heyecanını yaşayacağız. Devletimizin uluslararası arenada yükselen itibarını ve gücünü teyit edeceğiz. Savunma sanayiinde ulaştığımız teknoloji,  silahlı kuvvetlerimiz ve istihbaratımızla göğsümüz kabaracak, sevineceğiz. Kısacası Türkiye Cumhuriyeti bir kez daha dünya beşten büyüktür mesajını dünyaya ilan edecek ve yeni bir yüzyılın eşiğinde "Türkiye Yüzyılı"nın farklılığını dosta düşmana gösterecek. Yeni yüzyılda, yeraltı ve yerüstü tüm zenginliklerimizi milletimiz için değerlendirme, kullanma ve işletme   hak ve salahiyetine sahip olacağız . Alt yapı ve üst yapı yatırımlarının sağladığı kolaylık ve avantajları bu yüzyılda da yaşamaya devam edeceğiz. Tabi ki bütün bunları gururla yaşarken bizi üzen , yoran, moralimizi bozan, psikolojimizi alt üst eden sorunlarla da karşı karşıya kalacağız Öncelikle ekonomik sorunlarımızla nasıl baş edecek , insanımızın bu sıkıntılarını nasıl aşacak ve refah düzeyini nasıl yükselteceğiz. Birçok faktörün etkili olduğu ekonomiyi rahatlatacak sihirli değnek var mıdır, devlet ve vatandaş boyutunda alınması gereken önlemler ve çözümler nelerdir? Serbest ekonomik modelin parametrelerine müdahale edebilir miyiz? İnsanımızın kaybolan, aşınan insani değerlerini nasıl telafi edeceğiz, eğitim de ve sağlıkta çağ atlayan bir model uygulanmasına rağmen nerede eksiklerimiz var? Örnekleri çoğaltabiliriz... 2023'te de tüm bu gerçeklerle tekrar yüz yüze gelecek ve çözüm arayacağız. Görünen o ki, seçim atmosferine girdiğimiz bu süreçte iktidar ve muhalefet ortak bir uzlaşı noktasında buluşabilir mi? Bugüne kadar yaşadıklarımız ve deneyimlerimiz bunun pek mümkün olamayacağını ve hatta seçimin bu uzlaşmayı daha da zorlaştıracağını gösteriyor. Temennimiz;  beklentilerimizin ve hayallerimizin gerçekleşmesi, gerçeklerle yüzleşmelerimizin de insanımızı her yönüyle rahatlatacak bir çözüme kavuşması. Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler!
Daha dün 2022 yılını yolcu ettik , yeni yılı karşılama seremonileri ile de 2023 yılına merhaba dedik. Beklentilerimiz, umutlarımız , hayallerimizle ve gerçeklerle yine yüzleştik ve yüzleşmeye de devam edeceğiz. Ne değişti, sadece bir takvim yaprağının değişiminden öteye geçmeyen sanal bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Bir anda her şeyin değişmesini elbette beklemiyoruz ancak ne hayal kırıklıkları yaşamak ne de gerçeklerden uzak bir dünyada yaşamak istiyoruz.

İnsan olarak psikolojik varlığımızı fiziki bedenimizle uyumlu hale getiremediğimiz müddetçe   yaşadığımız değişimlerin maalesef farkında olamayacağız. Sınırsız beklentilerimizi sınırlı imkanlarla nasıl bağdaştıracağız. Her yeni gün taze umutlara , her gece yeni bir sabaha gebe.

2023 yılı da ülkemiz ve milletimiz için çok şeylerin habercisi...

2023' te öncelikle Cumhuriyetimizin 100.cü yılına ulaşmanın gururunu,  mutluluğunu ve heyecanını yaşayacağız.

Devletimizin uluslararası arenada yükselen itibarını ve gücünü teyit edeceğiz.

Savunma sanayiinde ulaştığımız teknoloji,  silahlı kuvvetlerimiz ve istihbaratımızla göğsümüz kabaracak, sevineceğiz.

Kısacası Türkiye Cumhuriyeti bir kez daha dünya beşten büyüktür mesajını dünyaya ilan edecek ve yeni bir yüzyılın eşiğinde "Türkiye Yüzyılı"nın farklılığını dosta düşmana gösterecek.

Yeni yüzyılda, yeraltı ve yerüstü tüm zenginliklerimizi milletimiz için değerlendirme, kullanma ve işletme   hak ve salahiyetine sahip olacağız .

Alt yapı ve üst yapı yatırımlarının sağladığı kolaylık ve avantajları bu yüzyılda da yaşamaya devam edeceğiz.

Tabi ki bütün bunları gururla yaşarken bizi üzen , yoran, moralimizi bozan, psikolojimizi alt üst eden sorunlarla da karşı karşıya kalacağız

Öncelikle ekonomik sorunlarımızla nasıl baş edecek , insanımızın bu sıkıntılarını nasıl aşacak ve refah düzeyini nasıl yükselteceğiz. Birçok faktörün etkili olduğu ekonomiyi rahatlatacak sihirli değnek var mıdır, devlet ve vatandaş boyutunda alınması gereken önlemler ve çözümler nelerdir? Serbest ekonomik modelin parametrelerine müdahale edebilir miyiz?

İnsanımızın kaybolan, aşınan insani değerlerini nasıl telafi edeceğiz, eğitim de ve sağlıkta çağ atlayan bir model uygulanmasına rağmen nerede eksiklerimiz var?

Örnekleri çoğaltabiliriz...

2023'te de tüm bu gerçeklerle tekrar yüz yüze gelecek ve çözüm arayacağız.

Görünen o ki, seçim atmosferine girdiğimiz bu süreçte iktidar ve muhalefet ortak bir uzlaşı noktasında buluşabilir mi?

Bugüne kadar yaşadıklarımız ve deneyimlerimiz bunun pek mümkün olamayacağını ve hatta seçimin bu uzlaşmayı daha da zorlaştıracağını gösteriyor.

Temennimiz;  beklentilerimizin ve hayallerimizin gerçekleşmesi, gerçeklerle yüzleşmelerimizin de insanımızı her yönüyle rahatlatacak bir çözüme kavuşması.

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler!

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.