Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Haber Girişi: 10.06.2021 - 13:41, Güncelleme: 10.06.2021 - 13:41

Milletvekili Göker; Su hayattır!

 

Milletvekili Göker; Su hayattır!

TBMM İdare Amiri Milletvekili Göker, TBMM Genel Kurulu’nda çevre sorunlarıyla ilgili konuşma yaptı. Konuşmasında Salda Gölü, içme suyu ve yaşanan kuraklık konularını aktardı.
Milletvekili Göker TBMM Kürsüsü’nde yaptığı konuşmada; “Öncelikle, Salda Gölü’nde çevre atığıyla ilgili yapılacak olan projede Bakanlık ile belediye yüzde 50 yüzde 50 ortaklaşa yapacak ve verilen sözler tutulacak olur ise İl Özel İdaresi’nden belediyemize de 2 milyon lira daha aktarılacak. Yani yapılacak olan tesiste, burada Yeşilovalı insanların, belediyenin katkıları da var, sadece Bakanlık değil. Bir diğeri yine eksik bilgi, ‘Koruma alanını artırdık’ diyor. Eğer Çevre Bakanlığı internet sitesine girip bakarsanız, internet sitesinde Çevre Bakanlığı diyor ki, ‘Korunan alan büyüklüğünü 295 bin kilometrekareye çıkardık.’ Arkadaşlar, ya rakamdan haberiniz yok ya Türkiye’nin yüz ölçümünden haberiniz yok. Türkiye’nin yüz ölçümünün yaklaşık 783 bin kilometre kare olduğunu düşünürseniz, ben, bu 295 bin kilometrekareyi Sayın Bakan nereden buldu, açıkçası onu da sizlerin takdirine bırakıyorum. Dünya genelinde her yıl 300 milyon ton plastik üretilmekte ve bu plastiklerin önemli bir kısmı ne yazık ki denize, doğaya, çevre altına, yeraltı sularına ve dahi etrafımızdaki her ortama sirayet etmekte. Sadece çevre kirlense bizim bunu temizleme şansımız var ama görüyoruz ki çevre ve insan atıklarının, sanayi atıklarının Marmara’ya akması sonucu denizimiz müsilajla kaplandı, mafyanın siyasete girmesiyle siyasetimiz müsilajlandı, en son pazar günü yapılan LGS sınavlarında ise çıkan soruların bire bir aynı olması sebebiyle çocuklarımızın geleceği de müsilajlandı. Hafta sonu Burdur’da bir siyasi polemik yaşandı. Burdur, biliyorsunuz Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayımladığı haritada olağanüstü kuraklık yaşayan iller arasında ve bu nedenle gerek içme suyunda gerekse tarımsal sulamada çok ciddi sorunlar yaşamaktayız. Belediyemiz bununla ilgili üç yıl önce Çevre Bakanlığına bir yazı yazmış kayıp, kaçağı engellemek için, içme suyu projesi adı altında ‘Bu su borularını yenileyelim’ demiş. Cevap dahi verilmemiş Belediye Başkanımıza. Buna gerekçe olarak hafta sonu iktidar milletvekili şöyle bir açıklama da yaptı, ‘Sen bunu söylemek için bakanın ziyaretlerine niye eşlik etmedin? Ya da gelip iktidar vekilinden niye ricada bulunmadın?’ Şimdi sizlere soruyorum, halkın oylarıyla seçilmiş Burdur Belediye Başkanı kendi şehrine hizmet getirebilmek için iktidar vekillerine şirin görünmek zorunda mıdır? Belediyeyle ilgili herhangi işi bitirebilmek için Ankara’da bakanların ya da genel müdürlüklerin kapısını aşındırmalı mıdır? Resmî bir evrakın yazısı buna yeterli değil midir? Sayın başkan, değerli milletvekilleri su hayattır. Lütfen hayatımızı siyasete alet etmeyin. Saygılarımla.” Dedi. Haber Merkezi    
TBMM İdare Amiri Milletvekili Göker, TBMM Genel Kurulu’nda çevre sorunlarıyla ilgili konuşma yaptı. Konuşmasında Salda Gölü, içme suyu ve yaşanan kuraklık konularını aktardı.

Milletvekili Göker TBMM Kürsüsü’nde yaptığı konuşmada;

“Öncelikle, Salda Gölü’nde çevre atığıyla ilgili yapılacak olan projede Bakanlık ile belediye yüzde 50 yüzde 50 ortaklaşa yapacak ve verilen sözler tutulacak olur ise İl Özel İdaresi’nden belediyemize de 2 milyon lira daha aktarılacak. Yani yapılacak olan tesiste, burada Yeşilovalı insanların, belediyenin katkıları da var, sadece Bakanlık değil. Bir diğeri yine eksik bilgi, ‘Koruma alanını artırdık’ diyor. Eğer Çevre Bakanlığı internet sitesine girip bakarsanız, internet sitesinde Çevre Bakanlığı diyor ki, ‘Korunan alan büyüklüğünü 295 bin kilometrekareye çıkardık.’ Arkadaşlar, ya rakamdan haberiniz yok ya Türkiye’nin yüz ölçümünden haberiniz yok. Türkiye’nin yüz ölçümünün yaklaşık 783 bin kilometre kare olduğunu düşünürseniz, ben, bu 295 bin kilometrekareyi Sayın Bakan nereden buldu, açıkçası onu da sizlerin takdirine bırakıyorum. Dünya genelinde her yıl 300 milyon ton plastik üretilmekte ve bu plastiklerin önemli bir kısmı ne yazık ki denize, doğaya, çevre altına, yeraltı sularına ve dahi etrafımızdaki her ortama sirayet etmekte. Sadece çevre kirlense bizim bunu temizleme şansımız var ama görüyoruz ki çevre ve insan atıklarının, sanayi atıklarının Marmara’ya akması sonucu denizimiz müsilajla kaplandı, mafyanın siyasete girmesiyle siyasetimiz müsilajlandı, en son pazar günü yapılan LGS sınavlarında ise çıkan soruların bire bir aynı olması sebebiyle çocuklarımızın geleceği de müsilajlandı.

Hafta sonu Burdur’da bir siyasi polemik yaşandı. Burdur, biliyorsunuz Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayımladığı haritada olağanüstü kuraklık yaşayan iller arasında ve bu nedenle gerek içme suyunda gerekse tarımsal sulamada çok ciddi sorunlar yaşamaktayız. Belediyemiz bununla ilgili üç yıl önce Çevre Bakanlığına bir yazı yazmış kayıp, kaçağı engellemek için, içme suyu projesi adı altında ‘Bu su borularını yenileyelim’ demiş. Cevap dahi verilmemiş Belediye Başkanımıza. Buna gerekçe olarak hafta sonu iktidar milletvekili şöyle bir açıklama da yaptı, ‘Sen bunu söylemek için bakanın ziyaretlerine niye eşlik etmedin? Ya da gelip iktidar vekilinden niye ricada bulunmadın?’ Şimdi sizlere soruyorum, halkın oylarıyla seçilmiş Burdur Belediye Başkanı kendi şehrine hizmet getirebilmek için iktidar vekillerine şirin görünmek zorunda mıdır? Belediyeyle ilgili herhangi işi bitirebilmek için Ankara’da bakanların ya da genel müdürlüklerin kapısını aşındırmalı mıdır? Resmî bir evrakın yazısı buna yeterli değil midir? Sayın başkan, değerli milletvekilleri su hayattır. Lütfen hayatımızı siyasete alet etmeyin. Saygılarımla.” Dedi.

Haber Merkezi

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve burdurgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.